Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
 • Hortensja bukietowa Diamant Rouge PBR
 • Hortensja bukietowa Diamant Rouge PBR
 • Hortensja bukietowa Diamant Rouge PBR
 • Hortensja bukietowa Diamant Rouge PBR
 • Hortensja bukietowa Diamant Rouge PBR
 • Hortensja bukietowa Diamant Rouge PBR
 • Hortensja bukietowa Diamant Rouge PBR
 • Hortensja bukietowa Diamant Rouge PBR

Hortensja bukietowa Diamant Rouge PBR

Hydrangea paniculata DIAMANT ROUGE 'Rendia' PBR

 • 16,99 zł

 • Netto: 15,73 zł
 • Cena w punktach: 424
 • Zaloguj się, aby otrzymać 15 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

NOWOŚĆ! Pięknie prezentująca się odmiana o średnim tempie wzrostu, osiągająca 1,5 m wysokości i 1,2 m szerokości.

Duże, wiechowate kwiatostany o długości aż 35-40 cm, na początku kwitnienia białe, stopniowo zmieniające swoją barwę na różową, aż do intensywnie czerwonej. Bardzo efektowne i dekoracyjne. Kwitnie bardzo długo, bo od lipca aż do końca października. Ciemnozielone w sezonie liście jesienią wybarwiają się na pomarańczowo, co stanowi dodatkową ozdobę krzewu i ciepły akcent kolorystyczny.

Preferuje żyzne podłoża o kwaśnym odczynie oraz stanowiska słoneczne lub półcieniste. Hortensje bukietowe kwitną na pędach jednorocznych, dlatego w każdym roku mamy zapewnione obfite kwitnienie. Aby roślina pięknie kwitła, musimy ją co roku nisko przyciąć wczesną wiosną. Roślina całkowicie mrozoodporna w naszym klimacie.

Efektownie wygląda sadzona zarówno pojedynczo, jak i w grupie. Pięknie prezentuje się posadzona rzędem wzdłuż alejek, murów, płotów, tarasów, albo w większej grupie na trawniku. Ze względu na niewielkie rozmiary, polecana szczególnie do małych ogrodów przydomowych.

Nazwa łacińskaHydrangea paniculata DIAMANT ROUGE 'Rendia' PBR
Pokrójkulisty
Docelowa wysokość1,5 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówbiałe, różowe, czerwone
Kwitnienielipiec, sierpień, wrzesień, październik
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba żyzna, odczyn kwaśny
Mrozoodporność-32 °C
Zimozielonośćnie

Napisz opinię

Produkty powiązane

Przeczytaj na blogu

Jak pielęgnować hortensje - Poradnik

Hortensje to grupa roślin obejmująca ponad 20 gatunków, jednak tylko kilka z nich nadaje się do uprawy w naszych warunkach klimatycznych. Należą do nich: hortensja bukietowa syn. wiechowata (hydrangea paniculata), hortensja dębolistna (hydrangea quercifolia), hortensja krzewiasta syn. drzewiasta (hydrangea arborescens), hortensja ogrodowa syn. wielkolistna (hydrangea macrophylla), hortensja piłkowana (hydrangea serrata), hortensja pnąca...

Czytaj więcej