Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
 • Cedr himalajski Karl Fuchs

  Cedr himalajski Karl Fuchs

  Cedrus deodara 'Karl Fuchs'

  • Dostępność: niedostępny
  • 110,00 zł

  • Netto: 101,85 zł
  • Cena w punktach: 2750
  • Zaloguj się, aby otrzymać 101 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

  Produkt jest chwilowo niedostępny
  Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
  Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

  Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

  Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

  Duże, zimozielone drzewo o igłach podobnych do igieł modrzewia. Występuje na terenach górzystych, na wysokościach aż do 2500 m n.p.m. Pokrój stożkowy, wytwarza prosty pień przewodni, od którego odchodzą szeroko rozpostarte pędy o zwisających końcach. Po 15 latach osiąga około 5 m wysokości. Igły długości ok. 2,5 cm, sztywne, srebrzysto-niebieskie, nie opadają na zimę. Roślina jednopienna, wytwarza zarówno szyszki męskie (dł. ok. 8 cm), jak i żeńskie (ok. 13 cm).

  Cedr to piękne długowieczne drzewo. Odmiana 'Karl Fuchs' jest jedną z najbardziej mrozoodpornych odmian cedru (znosi spadki temperatury nawet do -30 °C) , dzięki czemu może być uprawiania nie tylko w zachodniej części kraju, ale także w centralnej. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, osłoniętym od wiatru. Młode egzemplarze zaleca się zabezpieczać na zimę agrowłókniną. Starsze egzemplarze nie wymagają okrywania, zimują bez żadnego problemu. Jest tolerancyjny w stosunku do gleby i może rosnąć na większości przeciętnych, umiarkowanie wilgotnych gleb ogrodowych. Odczyn podłoża lekko kwaśny.

  Znajduje zastosowanie przede wszystkim jako soliter w eksponowanych miejscu w ogrodzie. Sadzi się je również w parkach. Drewno cedru od lat cenione jest ze względu na swoją trwałość, piękną barwę i korzenny zapach.

  Nazwa łacińskaCedrus deodara 'Karl Fuchs'
  Pokrójstożkowy
  Docelowa wysokośćod 5 do 10 m
  Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
  Kolor liści/igiełszare, srebrzyste, niebieskawe
  Stanowiskosłoneczne
  Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
  Mrozoodporność-21 ºC
  Zimozielonośćtak
  Zastosowanieogrody przydomowe, nasadzenia parkowe, ogrody w stylu orientalnym, soliter w eksponowanych miejscach

  Napisz opinię