Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Wrzos DUOCOLOR 2-kolorowy ® Beauty Ladies (żółto-czerwony)
Wrzos DUOCOLOR 2-kolorowy ® Beauty Ladies (żółto-czerwony)Wrzos DUOCOLOR 2-kolorowy ® Beauty Ladies (żółto-czerwony)Wrzos DUOCOLOR 2-kolorowy ® Beauty Ladies (żółto-czerwony)Wrzos DUOCOLOR 2-kolorowy ® Beauty Ladies (żółto-czerwony)

Wrzos DUOCOLOR 2-kolorowy ® Beauty Ladies (żółto-czerwony)

Calluna vulgaris BEAUTY LADIES

  • Dostępność: niedostępny
  • 9,99 zł

  • Netto: 9,25 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 9 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
0,6-litrowy
Wysokość
10-20 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ACalluna
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Wrzos DUOCOLOR 2-kolorowy ® Beauty Ladies (żółto-czerwony)
wygląd sadzonek we wrześniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Mocno zagęszczona krzewinka o wzniesionym pokroju, średnio wysoka (20-30 cm). Liście intensywnie zielone. W jednej doniczce występują dwa typy pędów: jedne o złotych liściach i drugie kwitnące na czerwono. Kwiaty pączkowe - pozostają zamknięte w pąku do mrozów nie tracąc na swej atrakcyjności. Okres kwitnienia: VIII-XI. Najlepiej wygląda posadzony w grupach po minimum 5 sztuk - tworzy wtedy gęstą, 2-kolorową plamę. Na gęste pokrycie 1 m2 potrzebujemy około 10 sztuk.

Wrzosy to rośliny łatwe w uprawie. Nie wymagają zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych, rosną silnie i kwitną obficie przez długi czas, w czasie gdy większość krzewów w ogrodzie już przekwitła. Sadzonki ukorzenione w doniczkach można sadzić przez cały sezon - od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

Powinno sadzić się je w miejscach nasłonecznionych, na glebach lekkich, przepuszczalnych i kwaśnych. Zaleca się kupno gotowego podłoża do roślin wrzosowatych (torf kwaśny o pH 3,5 - 5). Nie należy przesadzać z podlewaniem, powinniśmy podlewać obficie, ale niezbyt często, utrzymując stałą wilgotność podłoża. System korzeniowy jest delikatny i nie lubi zarówno nadmiernego zalewania, jak i długotrwałej suszy. Podlewając, starajmy się nie lać wody po liściach, tylko prosto do ziemi, aby nie tworzyć środowiska korzystnego do rozwoju grzybów.

Nawożenie przeprowadzamy raz w sezonie, stosując wieloskładnikowy nawóz do wrzosów lub różaneczników, w dawkach podanych na opakowaniu produktu. Wrzosy powinno się przycinać każdego roku, ale tylko wczesną wiosną (przełom marca i kwietnia). Przycinamy silnie każdy pęd, co sprawi że roślina będzie wyglądała gęściej i młodziej. Na zimę zaleca się obfite podlanie oraz przykrycie wrzosów agrowłókniną w celu ochrony pędów przed mroźnymi podmuchami wiatru.

Nazwa łacińskaCalluna vulgaris BEAUTY LADIES
Pokrójkępiasty
Docelowa wysokość20-50 cm
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełżółty, zielony
Barwa kwiatówciemnoróżowe, białe
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba piaszczysta, próchniczna, umiarkowanie wilgotna, odczyn kwaśny
Mrozoodporność-26 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogródki przydomowe, jako roślina okrywowa, na skalniaki, wrzosowiska, rabaty, do uprawy pojemnikowej
Informacje dodatkoweodmiana pączkowa, nadaje się do zasuszania

Napisz opinię