Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Golteria rozesłana
Golteria rozesłanaGolteria rozesłana

Golteria rozesłana

Gaultheria procumbens

  • Dostępność: niedostępny
  • 13,80 zł

  • Netto: 12,78 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 13 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
0,6-litrowy
Wysokość
10-15 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AGaultheria
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Golteria rozesłana
wygląd sadzonek we wrześniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Golteria to niski, okrywowy, zimozielony krzew o dekoracyjnych owocach, jedna  z najmniejszych krzewinek z rodziny wrzosowatych. Osiąga wysokość zaledwie 10-15 cm. Młode liście w kolorze mocnej czerwieni / bordo, starsze liście są ciemnozielone, błyszczące, zimą przybierają barwę bordową. Pędy cienkie, mocno rozgałęzione, rozrastają się szeroko dzięki podziemnym rozłogom. Z tego względu jest to świetnia roślina okrywowa, która tworzy gęste, zimozielone dywany. W lipcu i sierpniu pojawiają się kwiaty - białe i lekko różowe, pachnące, w kształcie dzwoneczka, miododajne. Po kwitnieniu roślina wytwarza owoce, które stanowią jej główną ozdobę. Są to niewielkie, czerwone i błyszczące kuleczki z gąbczastym środkiem. Utrzymują się bardzo długo, aż do wiosny, stanowią ładny kontrast na tle zimowego krajobrazu, przeważnie jednak znikają szybciej stając się zimowym pokarmem dla ptaków.

Golteria najlepiej rośnie na podłożu próchnicznym, umiarkowanie wilgotnym i kwaśnym (wymagania podobne do wrzosów). Może rosnąć zarówno w pełnym słońcu, jak i w miejscach zacienionych. Może być uprawiana w pojemnikach. Często znajduje zastosowanie jako ozdoba tarasów, balkonów, werand, grobów, roślina okrywowa. Posadzona w gruncie utworzy zimozielony dywan, przy czym nie jest zbyt ekspansywna.

Nazwa łacińskaGaultheria procumbens
Pokrójpoduszkowaty, okrywowy
Docelowa wysokośćod 0,1 do 0,2 m
Tempo wzrostuwolno rosnący (karłowy)
Kolor liści/igiełciemnozielone, czerwone, bordowe
Barwa kwiatówbiałe, różowe
Kwitnienielipiec, sierpień
Owocowaniewrzesień, październik
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, gleba próchniczna, odczyn kwaśny
Mrozoodporność-26 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieroślina okrywowa, ogródki przydomowe, zieleń publiczna, skalniaki, wrzosowiska, uprawa w donicy na tarasie, balkonie, werandzie, na groby, nasadzenia grupowe
Informacje dodatkowepachnące kwiaty

Napisz opinię