Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Hebe Green Globe
Hebe Green GlobeHebe Green Globe

Hebe Green Globe

Hebe 'Green Globe'

  • Dostępność: niedostępny
  • 9,50 zł

  • Netto: 8,80 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 9 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
0,6-litrowy
Wysokość
10-15 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AHebe
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Hebe Green Globe
wygląd sadzonek we wrześniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Zimozielona krzewinka, dorastająca do około 40 cm wysokości oraz 60 cm szerokości. Liście o kształcie łuskowatym, barwy intensywnie zielonej, utrzymują swój kolor przez cały rok, nie opadają na zimę. Odmiana polecana na wrzosowiska, jako soliter, na rabaty, do nasadzeń grupowych na skalniakach, w ogrodach w stylu orientalnym oraz do małych ogródków przydomowych. Nie wymaga przycinania, naturalnie formuje się w zwartą, spłaszczoną kulę. Można uprawiać w donicy.

Wymagania uprawowe hebe są podobne do wrzośców, rośnie dobrze na glebach lekko kwaśnych lub lekko zasadowych, wilgotnych, dobrze zdrenowanych, na stanowisku lekko zacienionym. Przed zimą powinniśmy je dobrze podlać i okryć agrowłókniną w celu lepszego zabezpieczenia przed wysychaniem i mrozem. Nawożenie przeprowadzamy raz w sezonie, stosując wieloskładnikowy nawóz do roślin wrzosowatych (wrzosów lub różaneczników), w dawkach podanych na opakowaniu produktu.

Nazwa łacińskaHebe 'Green Globe'
Pokrójkulisty, poduszkowaty
Docelowa wysokość40 cm
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełintensywnie zielone
Stanowiskopółcieniste
Wymagania glebowegleba dobrze zdrenowana, niezbyt żyzna, wilgotna, odczyn lekko kwaśny lub lekko zasadowy
Mrozoodporność-20 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogródki przydomowe, jako roślina okrywowa, na skalniaki, wrzosowiska, rabaty, do uprawy pojemnikowej

Napisz opinię