Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Wrzosiec darlejski Eva Gold
Wrzosiec darlejski Eva GoldWrzosiec darlejski Eva GoldWrzosiec darlejski Eva GoldWrzosiec darlejski Eva Gold

Wrzosiec darlejski Eva Gold

Erica x darleyensis 'Eva Gold'

  • 9,99 zł

  • Netto: 9,25 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 9 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
0,6-litrowy
Średnica
10-15 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AErica
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Wrzosiec darlejski Eva Gold
wygląd sadzonek w lutym
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Zimozielona, okrywowa krzewinka o szybkim tempie wzrostu, dorastająca do około 30 cm wysokości oraz 50 cm szerokości. Liście igiełkowate, o złotobrązowym kolorze utrzymującym się przez cały rok. Kwiaty fioletoworóżowe, dzwonkowate, obficie pokrywające pędy. Kwitnienie zaczyna się bardzo wcześnie, bo już w styczniu, i trwa do kwietnia. Odmiana polecana na wrzosowiska, do nasadzeń grupowych na skalniakach, w ogrodach w stylu orientalnym oraz do małych ogródków przydomowych.

Wrzośce dobrze rosną na glebach lekko kwaśnych, umiarkowanie wilgotnych, na stanowisku słonecznym lub półcienistym. Nie należy przesadzać z podlewaniem, powinniśmy podlewać obficie, ale niezbyt często, utrzymując stałą wilgotność podłoża. System korzeniowy jest delikatny i nie lubi zarówno nadmiernego zalewania, jak i długotrwałej suszy. Podlewając, starajmy się nie lać wody po liściach, tylko prosto do ziemi, aby nie tworzyć środowiska korzystnego do rozwoju grzybów. Podczas dużych mrozów rośliny mogą podmarzać lub wysychać, jednakże szybko się regenerują po wiosennym przycięciu. Przed zimą powinniśmy je dobrze podlać i okryć agrowłókniną w celu lepszego zabezpieczenia przed wysychaniem i mrozem. Nawożenie przeprowadzamy raz w sezonie, stosując wieloskładnikowy nawóz do roślin wrzosowatych (wrzosów lub różaneczników), w dawkach podanych na opakowaniu produktu.

Wrzośce są często mylone z wrzosami, które kwitną jesienią. Większość wrzośców kwitnie bardzo wcześnie wiosną, przez co dodają uroku swoimi żywymi barwami dopiero co budzącej się do życia przyrodzie, zwiastując koniec zimy.

Nazwa łacińskaErica x darleyensis 'Eva Gold'
Pokrójkępiasty
Docelowa wysokość0,3 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełzłote, brunatne
Barwa kwiatówfioletoworóżowa
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba piaszczysta, próchniczna, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-26 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogródki przydomowe, jako roślina okrywowa, na skalniaki, wrzosowiska, rabaty, do uprawy pojemnikowej
Informacje dodatkoweroślina miododajna

Napisz opinię

Produkty powiązane