Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Bażyna czarna Bernstein

Empetrum nigrum 'Bernstein'

  • 7,60 zł

  • Netto: 7,04 zł
  • Cena w punktach: 190
  • Zaloguj się, aby otrzymać 7 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Zimozielona krzewinka z rodziny wrzosowatych, o pokładających się pędach i igiełkowatych liściach, zmieniających barwę w zależności od pory roku. Osiąga zaledwie 25 cm wysokośći, wyglądem przypomina niektóre odmiany wrzośców. Główną ozdobą są jej liście, które wiosną mają barwę żółtą, która jesienią przechodzi w żółto-brązową, wręcz bordową. W kwietniu i maju pojawiają się drobne, bezpłatkowe kwiaty barwy różowej. Wytwarza również owoce, drobne czarne i kuliste.

Roślina łatwa w uprawie. Całkowicie mrozoodporna w naszym klimacie. Nie wymagaja wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Sadzonki ukorzenione w doniczkach można sadzić przez cały sezon - od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Powinno sadzić się je w miejscach słonecznych lub półcienistych, na glebach lekkich, przepuszczalnych i kwaśnych. Jeśli nie mamy pewności co do jakości gleby w naszym ogrodzie, dobrym rozwiązaniem jest kupno gotowego podłoża do roślin wrzosowatych (torf kwaśny o pH 3,5 - 5). Nie należy przesadzać z podlewaniem, powinniśmy podlewać obficie, ale niezbyt często, utrzymując stałą wilgotność podłoża.

Odmiana polecana na wrzosowiska, do tworzenia pięknych, zwartych kompozycji z innymi roślinami wrzosowatymi.

Nazwa łacińska Empetrum nigrum 'Bernstein'
Pokrój płożący, poduszkowaty
Docelowa wysokość od 0,2 do 0,5 m
Tempo wzrostu roślina wolnorosnąca (karłowa)
Kolor liści/igieł żółty, jesienią brązowawy
Barwa kwiatów różowe
Stanowisko słoneczne, półcieniste
Wymagania glebowe gleba próchniczna, wilgotna, odczyn kwaśny
Mrozoodporność -35 °C
Zimozieloność tak
Zastosowanie ogródki przydomowe, jako roślina okrywowa, na skalniaki, wrzosowiska, rabaty, do uprawy pojemnikowej

Napisz opinię

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej