Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Modrzewnica pospolita Blue Ice
Modrzewnica pospolita Blue IceModrzewnica pospolita Blue IceModrzewnica pospolita Blue IceModrzewnica pospolita Blue Ice

Modrzewnica pospolita Blue Ice

Andromeda polifolia 'Blue Ice'

  • 14,99 zł

  • Netto: 13,88 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 14 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Przedsprzedaż

Produkt w przedsprzedaży, wysyłka realizowana od: 2024-03-04.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
0,5-litrowy
Wysokość
15-20 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AAndromeda
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Modrzewnica pospolita Blue Ice
wygląd sadzonek w lipcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Zimozielona krzewinka zwana także modrzewnicą północną, należąca do rodziny wrzosowatych, występuje naturalnie w chłodnym klimacie półkuli północnej. Odmiana 'Blue Ice' dorasta do ok. 20 cm wysokości i do ok. 40 cm szerokości. Pokrój zwarty, gęsty, poduszkowaty. Liście ma grube, intensywnie srebrzysto-niebieskie, lancetowate, o długości 2-3 cm. Pokryte są warstwą wosku. Efektowna barwa liści utrzymuje się przez cały sezon, nie opadają na zimę. Kwiaty różowe, beczułkowate, zebrane po 3-5 sztuk, pojawiają się a maju, w tym okresie dodają roślinie jeszcze większego uroku. Roślina całkowicie mrozoodporna w naszym klimacie (strefa 3). Polecana do nasadzeń grupowych na wrzosowiskach, do uprawy w donicy, a także jako ozdoba domowych wnętrz.

Stanowisko i uprawa

Modrzewnica to roślina z rodziny wrzosowatych i jej uprawa podobna jest do uprawy wrzosów i wrzośców. Dobrze rośnie na glebach kwaśnych, wilgotnych, na stanowisku słonecznym lub półcienistym. Roślina jest całkowicie mrozoodporna, jednak zimą warto ją okryć, aby zabezpieczyć liście przed wysychaniem (w przypadku bezśnieżnych, mroźnych zim). Nawożenie przeprowadzamy raz w sezonie, stosując wieloskładnikowy nawóz do roślin wrzosowatych (wrzosów lub różaneczników), w dawkach podanych na opakowaniu produktu.

Nazwa łacińskaAndromeda polifolia 'Blue Ice'
Pokrójpoduszkowaty
Docelowa wysokośćod 0,2 do 0,5 m
Tempo wzrosturoślina karłowa, wolnorosnąca
Kolor liści/igiełsrebrzyste, szare, niebieskawe
Barwa kwiatówróżowe
Kwitnieniemaj, czerwiec
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba próchniczna, wilgotna, odczyn kwaśny
Mrozoodporność-37 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogródki przydomowe, jako roślina okrywowa, na skalniaki, wrzosowiska, rabaty, do uprawy pojemnikowej

Napisz opinię

Produkty powiązane