Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Nowy Modrzewnica pospolita Blue Ice

Modrzewnica pospolita Blue Ice

Andromeda polifolia 'Blue Ice'

  • 12,99 zł

  • Netto: 12,03 zł
  • Cena w punktach: 324
  • Zaloguj się, aby otrzymać 12 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Przedsprzedaż

Produkt w przedsprzedaży, wysyłka realizowana od: 2022-04-25.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Zimozielona krzewinka zwana także modrzewnicą północną, należąca do rodziny wrzosowatych, występuje naturalnie w chłodnym klimacie półkuli północnej. Odmiana 'Blue Ice' dorasta do ok. 20 cm wysokości i do ok. 40 cm szerokości. Pokrój zwarty, gęsty, poduszkowaty. Liście ma grube, intensywnie srebrzysto-niebieskie, lancetowate, o długości 2-3 cm. Pokryte są warstwą wosku. Efektowna barwa liści utrzymuje się przez cały sezon, nie opadają na zimę. Kwiaty różowe, beczułkowate, zebrane po 3-5 sztuk, pojawiają się a maju, w tym okresie dodają roślinie jeszcze większego uroku. Roślina całkowicie mrozoodporna w naszym klimacie (strefa 3). Polecana do nasadzeń grupowych na wrzosowiskach, do uprawy w donicy, a także jako ozdoba domowych wnętrz.

Modrzewnica to roślina z rodziny wrzosowatych i jej uprawa podobna jest do uprawy wrzosów i wrzośców. Dobrze rośnie na glebach kwaśnych, wilgotnych, na stanowisku słonecznym lub półcienistym. Roślina jest całkowicie mrozoodporna, jednak zimą warto ją okryć, aby zabezpieczyć liście przed wysychaniem (w przypadku bezśnieżnych, mroźnych zim). Nawożenie przeprowadzamy raz w sezonie, stosując wieloskładnikowy nawóz do roślin wrzosowatych (wrzosów lub różaneczników), w dawkach podanych na opakowaniu produktu.

Nazwa łacińska Andromeda polifolia 'Blue Ice'
Pokrój poduszkowaty
Docelowa wysokość od 0,2 do 0,5 m
Tempo wzrostu roślina karłowa, wolnorosnąca
Kolor liści/igieł srebrzyste, szare, niebieskawe
Barwa kwiatów różowe
Kwitnienie maj, czerwiec
Stanowisko słoneczne, półcieniste
Wymagania glebowe gleba próchniczna, wilgotna, odczyn kwaśny
Mrozoodporność -37 °C
Zimozieloność tak
Zastosowanie ogródki przydomowe, jako roślina okrywowa, na skalniaki, wrzosowiska, rabaty, do uprawy pojemnikowej

Napisz opinię

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej