Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Aktinidia ostrolistna Issai MINIATUROWE KIWI
Aktinidia ostrolistna Issai MINIATUROWE KIWIAktinidia ostrolistna Issai MINIATUROWE KIWIAktinidia ostrolistna Issai MINIATUROWE KIWIAktinidia ostrolistna Issai MINIATUROWE KIWIAktinidia ostrolistna Issai MINIATUROWE KIWIAktinidia ostrolistna Issai MINIATUROWE KIWI

Aktinidia ostrolistna Issai MINIATUROWE KIWI

Actinidia arguta 'Issai'

  • 37,00 zł

  • Netto: 34,26 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 37 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
50-70 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AActinidia
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Aktinidia ostrolistna Issai MINIATUROWE KIWI
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Roślina dwupłciowa, samopylna, o bardzo smacznych, miniaturowych owocach przypominających kiwi, które mają walory nie tylko smakowe, ale i zdrowotne – posiada prawie cztery razy więcej witaminy C niż cytryna czy pomarańcze. Odmiana pnąca, najlepiej rośnie w pobliżu płotów oraz ścian budynków. Dorasta do 4 metrów, kwitnie na przełomie czerwca, a owoce pojawiają się około 3 lata po posadzeniu, na przełomie września i października. Średnica owoców to zazwyczaj 2,5 cm. Owoce używane są jako środek ogólnie wzmacniający i przeciwbólowy, wspomagają pracę jelit oraz żołądka. Świetnie nadają się na przetwory, do suszenia, do ciast oraz deserów. 

Stanowisko i uprawa

Aktinidia preferuje gleby żyzne, przepuszczalne i wilgotne, stanowisko słoneczne lub półcieniste. Najlepiej, aby miejsce posadzenia było osłonięte od wiatru. Zachować wilgotność gleby można poprzez ściółkowanie jej np. korą. Dobrze znosi cięcie, które warto wykonać w pierwszym roku po posadzeniu. Jest mrozoodporna.

Nazwa łacińskaActinidia arguta 'Issai'
Pokrójpnącze
Docelowa wysokośćod 3 do 5 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówbiałe
Kwitnienieczerwiec
Owocowaniepaździernik
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-21 °C
Zimozielonośćnie
Informacje dodatkowejadalne owoce, ozdobne owoce, pachnące kwiaty, ozdobne z kwiatów

Napisz opinię

Produkty powiązane