Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Proso rózgowate Dallas Blues
Proso rózgowate Dallas BluesProso rózgowate Dallas BluesProso rózgowate Dallas BluesProso rózgowate Dallas BluesProso rózgowate Dallas Blues

Proso rózgowate Dallas Blues

Panicum virgatum 'Dallas Blues'

  • Dostępność: niedostępny
  • 18,00 zł

  • Netto: 16,67 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 16 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
40-80 cm

Paszport roślin /
Plant passport

APanicum
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Proso rózgowate Dallas Blues
wygląd sadzonek we wrześniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Trawa ozdobna pochodząca z Ameryki Północnej. Tworzy zwarte kępy o sztywnych, wyprostowanych pędach, przewisających w górnej części rośliny. Dorasta do ok. 2 m wysokości. Liście szerokie, barwy stalowo-niebieskiej, jesienią przebarwiają się efektownie na miedziano-brązowy kolor. W lipcu pojawiają się kwiaty, skupione w ogromne (40-50 cm długosci) kwiatostany na szczytach pędów. Kwiaty mają barwę różowo-fioletową, utrzymują się aż do późnej jesieni. Duże różowe kwiatostany w połączeniu ze stalowo-niebieską barwą liści dają naprawdę ciekawy, kontrastowy efekt kolorystyczny.

Preferuje gleby żyzne, umiarkowanie wilgotne. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych osłoniętych od silnego wiatru. Jest odporne na choroby i szkodniki. Jest dostatecznie mrozodoporne jednak młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem białą agrowłókniną. 

Proso poleca się do ogrodów przydomowych, skalnych, orientalnych, a także na wrzosowiska i małe rabaty. Do sadzenia pojedynczo lub w grupach. Świetnie sprawdzają się w uprawie w pojemnikach do ozdoby tarasu, czy balkonu (należy wtedy zapewnić odpowiednią ilość wody i nie dopuścić do przesuszenia bryły korzeniowej).

Nazwa łacińskaPanicum virgatum 'Dallas Blues'
Pokrójtrawa, kępiasty
Docelowa wysokość2 m
Tempo wzrosturoślina szybko rosnąca
Kolor liści/igiełniebieskawe
Barwa kwiatówróżowe, fioletowe
Kwitnienielipiec, sierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn zbliżony do obojętnego
Mrozoodporność-28 °C
Zastosowanieogrody przydomowe, rabaty, pojemniki, w grupach

Napisz opinię