Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Preparat wabiący pszczoły - Wabicol 10ml

produkt polski

  • 9,00 zł

  • Netto: 7,32 zł
  • Cena w punktach: 183
  • Zaloguj się, aby otrzymać 7 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Preparat pochodzenia roślinnego, który zwabia pszczoły i inne owady zapylające. Stosowany w okresie kwitnienia w sadach, uprawach warzywnych i rolniczych zwiększa plon i poprawia jego jakość. Najlepsze plony, najwyższej jakości uzyskuje się poprzez zapylenie krzyżowe (czyli pyłkiem z innego kwiatu tego samego gatunku). Taki rodzaj zapylenia jest możliwy przy pomocy owadów pożytecznych - pszczół, trzmieli, motyli. Przy braku tych owadów może dojść do samozapylenia roślin co przekłada się na gorszą jakość plonu. 

Preparat Wabicol zawiera cztery związki zapachowe, naturalnie występujące w przyrodzie, które przywabiają pszczoły do roślin o mniej atrakcyjnych kwiatach. Dzięki zwiększonemu oblotowi pszczół dochodzi do większej ilości zapyleń, a w następstwie tego uzyskuje się wzrost jakości i wielkości plonu.

Wypróbuj również Pylicol - preparat ułatwiający zawiązywanie owoców.

preparat wabiacy pszczoly

Instrukcja stosowania
  • Zaleca się wykonanie 1-2 zabiegów w sezonie (10 ml wystarcza na 100m2)
  • Pierwszy oprysk zaleca się wykonać na początku kwitnienia (ok. 10% otwartych kwiatów); drugi zabieg należy wykonać w pełni kwitnienia, gdy ok 90% kwiatów jest rozwiniętych
  • Można wykonać również 1 oprysk w momencie, gdy na plantacji rozwiniętych jest ok. 80% kwiatów
Termin stosowania
  • Preparat WABICOL należy stosować w czasie kwitnienia roślin
Pojemność
  • 10 ml

Napisz opinię

Produkty powiązane

Przeczytaj na blogu

Jak nawozić rośliny w ogrodzie - Poradnik

Aby nasze rośliny pięknie rosły i były prawdziwą ozdobą naszego ogrodu konieczne jest ich odpowiednie dokarmianie. Na rynku dostępnych jest wiele produktów nawozowych, ale który z nich wybrać aby zapewnić odpowiednią ilość makro- i mikroelementów naszym roślinom? Różne gatunki roślin, mają różne wymagania pokarmowe, dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór nawozu do konkretnej rośliny. Producenci nawozów wychodząc naprzeciw oczekiwaniom...

Czytaj więcej

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej