Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Ostrokrzew Meservy Blue Prince
  • Ostrokrzew Meservy Blue Prince
  • Ostrokrzew Meservy Blue Prince
  • Ostrokrzew Meservy Blue Prince
  • Ostrokrzew Meservy Blue Prince
  • Ostrokrzew Meservy Blue Prince

Ostrokrzew Meservy Blue Prince

Ilex ×meserveae 'Blue Prince'

  • 18,00 zł

  • Netto: 16,67 zł
  • Cena w punktach: 472
  • Zaloguj się, aby otrzymać 17 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Zimozielony krzew, o stożkowatym pokroju, dorastający do 2-3 m wysokości i 2 m szerokości. Liście duże, błyszczące, ciemnozielone o kolczastych brzegach. Odmiana ozdobna z liści, nie wytwarza owoców (osobnik męski – zapylacz dla odmian żeńskich). Ilex x meservae to mieszaniec ostrokrzewu kolczastego (ilex aquifolium) i ostrokrzewu wyprostowanego (Ilex rugosa), uzyskany w USA przez Kathleen Meserve.

Preferuje gleby żyzne, wilgotne o odczynie zbliżonym do obojętnego. Ostrokrzew Mesrvy jest jedną z niewielu roślin, które doskonale radzą sobie na stanowisku cienistym, ale bardzo dobrze radzi sobie w półcieniu, czy pełnym słońcu. Dobrze znosi suszę. Odmiana jest mrozoodporna, ale zaleca się ją sadzić w miejscach osłoniętych od silnego wiatru. Roślina dobrze znosi cięcie, które można wykonać wiosną po ustąpieniu przymrozków.

Ostrokrzew polecany jest do żywopłotów, lub do barwnych zestawień z innymi roślinami. Ciekawie wygląda również jako soliter – zwłaszcza zimą. Można go uprawiać zarówno w gruncie jak i w donicach. Świetnie sprawdza się jako ozdoba stroików świątecznych.

Nazwa łacińskaIlex ×meserveae 'Blue Prince'
Docelowa wysokośćod 2 do 3 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówbiałe (niepozorne)
Owocenie wytwarza owoców
Wymagania glebowegleba umiarkowanie wilgotna, przeciętna ogrodowa, odczyn zasadowy
Mrozoodporność-24 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowaniezimozielone żywopłoty, ogrody przydomowe, na stanowiska zacienione
Informacje dodatkoweodmiana męska, zapylacz dla odmian żeńskich

Napisz opinię

Produkty powiązane