Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Miskant chiński Kleine Silberspinne
Miskant chiński Kleine SilberspinneMiskant chiński Kleine SilberspinneMiskant chiński Kleine SilberspinneMiskant chiński Kleine Silberspinne

Miskant chiński Kleine Silberspinne

Miscanthus sinensis 'Kleine Silberspinne'

  • 12,99 zł

  • Netto: 12,03 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 12 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
0,5-litrowy
Wysokość
20-40 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AMiscanthus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Miskant chiński Kleine Silberspinne
wygląd sadzonek w lipcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Niewysoka, wieloletnia trawa ozdobna, tworząca gęste, półkuliste kępy o wysokości do 70-100 cm. Liście wąskie, ciemnozielone, równomiernie zwężające się. Kwitnie obficie późnym latem (sierpień-wrzesień). Kwiatostany w formie wiech przybierają beżowo-srebrzystą barwę. W trakcie kwitnienia wiechy stają się "puszyste" co sprawia, że miskant 'Kleine Silberspinne' wygląda bardzo atrakcyjnie i przyciąga uwagę.

Preferuje gleby żyzne, stale wilgotne. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych. Zimuje w gruncie, jednak młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem związując liście i okrywając białą agrowłókniną. Wiosną trawę nisko ścinamy.

Odmiana polecana do sadzenia pojedynczo i w grupach (2-3 sztuki) w ogrodach przydomowych, rabatach, na skalniakach, w pobliżu zbiorników wodnych (stawy, oczka wodne). Nadaje się również do uprawy w donicy. Gęstość sadzenia na 1 m2-3 sztuki.

Nazwa łacińskaMiscanthus sinensis 'Kleine Silberspinne'
Pokrójtrawa, kępiasty
Docelowa wysokość70-100 cm
Tempo wzrosturoślina szybko rosnąca
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówbeżowe
Kwitnieniesierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn zbliżony do obojętnego
Mrozoodporność-24 °C
Zimozielonośćnie

Napisz opinię

Produkty powiązane