Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
 • Konwalnik płaskopędowy Niger
 • Konwalnik płaskopędowy Niger
 • Konwalnik płaskopędowy Niger
 • Konwalnik płaskopędowy Niger
 • Konwalnik płaskopędowy Niger
 • Konwalnik płaskopędowy Niger
 • Konwalnik płaskopędowy Niger
 • Konwalnik płaskopędowy Niger

Konwalnik płaskopędowy Niger

Ophiopogon planiscapus 'Niger'

 • 14,00 zł

 • Netto: 12,96 zł
 • Cena w punktach: 350
 • Zaloguj się, aby otrzymać 12 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Ozdobna bylina kłączowa, tworząca niskie kępy, o wysokości ok. 40 cm. Wyglądem przypomina trawę, jednak trawą nie jest. Odmiana 'Niger' jest w Polsce wciąż mało znana, a wygląda bardzo efektownie za sprawą swoich ciemnofioletowych liści. Liście utrzymują swoją barwę przez cały rok, stanowią ozdobę przez cały sezon wegetacyjny. Roślina jest zimozielona, jednak w naszym klimacie liście mogą przemarzać. Dodatkowym walorem ozdobnym są drobne, fioletowo-białe kwiaty pojawiające się od lipca do września. Są dzwonkowate, zebrane w grona i roztaczają przyjemny zapach.

Konwalnik preferuje stanowiska słoneczne (wtedy najlepiej się wybarwia) lub półcieniste. Podłoże powinno być wilgotne i przepuszczalne, pH gleby od lekko kwaśnego do neutralnego. Na zimę wymagane jest okrycie, zwłaszcza w chłodniejszych rejonach kraju. W przypadku uprawy w donicy, przechowujemy go zimą w jasnym i chłodnym pomieszczeniu. Nawożenie wykonujemy 1-2 razy w sezonie, stosując nawóz organiczny lub mineralny ze zwiększoną ilością potasu. Bylinę możemy łatwo rozmnożyć przez podziął kłączy.

Odmiana idealnie sprawdzi się jako roślina okrywowa, do tworzenia kontrastowych zestawień kolorystycznych, na rabaty, obwódki, w pojemniku na balkony i tarasy.

Nazwa łacińskaOphiopogon planiscapus 'Niger'
Pokrójbylina, kępiasty
Docelowa wysokośćod 0,2 do 0,5 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnofioletowe
Barwa kwiatówlila
Kwitnienielipiec, sierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, roślina tolerancyjna w stosunku do pH
Mrozoodporność-21 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieroślina okrywowa, zestawienia kolorystyczne, nasadzenia rabatowe, obwódki, ogrody skalne, uprawa pojemnikowa

Napisz opinię

Produkty powiązane