Zamówienia telefoniczne oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Jodła koreańska Oberon 7-LETNIA

Abies koreana 'Oberon'

produkt polski

  • 165,00 zł

  • Netto: 152,78 zł

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania ilości sadzonek w naszej szkółce. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki:
6 lat
Doniczka:
7,5-litrowa
Wysokość:
40 cm
jodła koreańska oberon
zdjęcie wykonane w lipcu

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Karłowy krzew o nieregularnym, lekko spłaszczonym, zaokrąglonym pokroju. Rośnie powoli, osiągając w wieku 10 lat około 0,8 m wysokości przy 0,5 szerokości (rocznie przyrasta około 10 cm). Wytwarza charakterystyczne, sztywne igły, białe od spodu, jasnozielone na wierzchu. Wyrastają promieniście na krótkich, gęstych pędach. Roślina nie wytwarza pędu przewodniego. Jest efektowna przez cały rok, również zimą.

Dobrze rośnie na glebach lekko kwaśnych (pH między 4-6), chociaż toleruje również gleby o odczynie obojętnym. Podłoże powinno być wilgotne oraz przepuszczalne. Lubi miejsca zaciszne, zarówno słoneczne, jak i półcieniste. Dobrze radzi sobie z naszymi surowymi zimami.

Ze względu na swoje niewielkie rozmiary idealnie nadaje się do małych ogrodów przydomowych, na skalniaki oraz rabaty.

Nazwa łacińska: Abies koreana 'Oberon'
Pokrój: półkulisty, szerokostożkowy
Docelowa wysokość: od 1 m do 2 m
Tempo wzrostu: roślina wolnorosnąca (karłowy)
Kolor liści/igieł: jasnozielone
Mrozoodporność: -26 °C
Zastosowanie:
  • ogrody przydomowe
  • ogrody skalne
  • ogrody wrzosowiskowe
  • pojemniki
Stanowisko: słoneczne, półcieniste
Wymagania glebowe: podłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn lekko kwaśny
Zimozieloność: tak

Napisz opinię

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin. W ofercie podłoża zarówno podłoża specjalistyczne jak i uniwersalne.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej