Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Sosna kosodrzewina Jeżek NA PNIU
  • Sosna kosodrzewina Jeżek NA PNIU
  • Sosna kosodrzewina Jeżek NA PNIU
  • Sosna kosodrzewina Jeżek NA PNIU

Sosna kosodrzewina Jeżek NA PNIU

Pinus mugo 'Ježek'

  • Dostępność: niedostępny
  • 59,00 zł

  • Netto: 54,63 zł
  • Cena w punktach: 1475
  • Zaloguj się, aby otrzymać 54 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Sadzonka w formie piennej, wysokość szczepienia ok. 15 cm. Wysokość całkowita ok. 25 cm (z koroną, bez doniczki).

Bardzo wolno  rosnąca, kulista odmiana sosny. W ciągu 10 lat osiąga około 20 cm wysokości i 45 cm szerokości. Jej roczny przyrost to zaledwie 1,5 do 2,5 cm. Posiada małe, nastroszone igły, przez co z wyglądu przypomina “małego jeżyka”. 

Sosna jest rośliną odporną i bardzo łatwą w uprawie. Rośnie dobrze na każdej glebie, nawet na suchej i piaszczystej lub gliniastej. Nie przemarza, nie choruje i jest odporna na zanieczyszczenia powietrza. Możne rosnąć na stanowisku słonecznym lub półcienistym.

Polecana do sadzenia w ogrodach skalnych, małych ogródkach przydomowych oraz alpinariach. Doskonała do uprawy w pojemnikach.

Nazwa łacińskaPinus mugo 'Ježek'
Pokrójkulisty
Docelowa wysokośćod 0,2 do 0,5 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełciemnozielone
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba próchniczna, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność- 31 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody wrzosowiskowe, pojemniki

Napisz opinię