Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Sosna kosodrzewina Carsten's Wintergold NA PNIU
Sosna kosodrzewina Carsten's Wintergold NA PNIUSosna kosodrzewina Carsten's Wintergold NA PNIUSosna kosodrzewina Carsten's Wintergold NA PNIUSosna kosodrzewina Carsten's Wintergold NA PNIU

Sosna kosodrzewina Carsten's Wintergold NA PNIU

Pinus mugo 'Carsten's Wintergold', Pinus mugo 'Carsten'

  • 120,00 zł

  • Netto: 111,11 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 91 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
4 lata
Pojemnik
5-litrowy
Wysokość
70-80 cm

Paszport roślin /
Plant passport

APinus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Sosna kosodrzewina Carsten's Wintergold NA PNIU
wygląd sadzonek w październiku
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Sadzonka w formie piennej, wysokość szczepienia ok. 60 cm. Wysokość całkowita ok. 80 cm (z koroną, bez doniczki).

Ciekawa odmiana wolnorosnącej sosny górskiej (kosodrzewiny) o krzaczastym pokroju. Po 10 latach osiąga około 0,75 m wysokości oraz podobną szerokość. Wyróżnia się na tle innych sosen ze względu na swoją intensywnie złocistożółtą barwę igieł w okresie zimowym i wczesnowiosennym. Igły podwójne, młode przyrosty wiosną i latem są jasnozielone i stopniowo zmieniają swoją barwę do złotej / pomarańczowej jesienią, złocistożółtej zimą i wczesną wiosną. Dzięki swojej oryginalnej barwie pięknie kontrastują na tle śniegu oraz innych zielonych roślin.

Sosna jest rośliną odporną i bardzo łatwą w uprawie. Rośnie dobrze na każdej glebie, nawet na suchej i piaszczystej lub gliniastej, tolerancyjna w stosunku do pH (należy jednak unikać terenów podmokłych lub zalewanych). Całkowicie mrozoodporna w naszym klimacie, nie choruje i jest odporna na zanieczyszczenia powietrza. Najlepiej posadzić ją na stanowisku słonecznym.

Polecana do sadzenia w ogrodach skalnych, japońskich, małych ogródkach przydomowych oraz alpinariach, a także do kompozycji z innymi roślinami iglastymi. Doskonała do uprawy w pojemnikach, na balkonach i tarasach.

Nazwa łacińskaPinus mugo 'Carsten's Wintergold', Pinus mugo 'Carsten'
Pokrójkrzaczasty, kulisty, nieregularny
Docelowa wysokość1 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełżółte, pomarańczowe, jasnozielone
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, odczyn lekko kwaśny, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-35 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogródki przydomowe, skalniaki, wrzosowiska, uprawa w pojemniku

Napisz opinię

Produkty powiązane