Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
 • Sosna kosodrzewina Carsten's Wintergold NA PNIU
 • Sosna kosodrzewina Carsten's Wintergold NA PNIU
 • Sosna kosodrzewina Carsten's Wintergold NA PNIU
 • Sosna kosodrzewina Carsten's Wintergold NA PNIU
 • Sosna kosodrzewina Carsten's Wintergold NA PNIU
 • Sosna kosodrzewina Carsten's Wintergold NA PNIU

Sosna kosodrzewina Carsten's Wintergold NA PNIU

Pinus mugo 'Carsten's Wintergold', Pinus mugo 'Carsten'

 • Dostępność: niedostępny
 • 99,00 zł

 • Netto: 91,67 zł
 • Cena w punktach: 2475
 • Zaloguj się, aby otrzymać 91 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Sadzonka w formie piennej, wysokość szczepienia ok. 70 cm. Wysokość całkowita ok. 90 cm (z koroną, bez doniczki).

Ciekawa odmiana wolnorosnącej sosny górskiej (kosodrzewiny) o krzaczastym pokroju. Po 10 latach osiąga około 0,75 m wysokości oraz podobną szerokość. Wyróżnia się na tle innych sosen ze względu na swoją intensywnie złocistożółtą barwę igieł w okresie zimowym i wczesnowiosennym. Igły podwójne, młode przyrosty wiosną i latem są jasnozielone i stopniowo zmieniają swoją barwę do złotej / pomarańczowej jesienią, złocistożółtej zimą i wczesną wiosną. Dzięki swojej oryginalnej barwie pięknie kontrastują na tle śniegu oraz innych zielonych roślin.

Sosna jest rośliną odporną i bardzo łatwą w uprawie. Rośnie dobrze na każdej glebie, nawet na suchej i piaszczystej lub gliniastej, tolerancyjna w stosunku do pH (należy jednak unikać terenów podmokłych lub zalewanych). Całkowicie mrozoodporna w naszym klimacie, nie choruje i jest odporna na zanieczyszczenia powietrza. Najlepiej posadzić ją na stanowisku słonecznym.

Polecana do sadzenia w ogrodach skalnych, japońskich, małych ogródkach przydomowych oraz alpinariach, a także do kompozycji z innymi roślinami iglastymi. Doskonała do uprawy w pojemnikach, na balkonach i tarasach.

Nazwa łacińskaPinus mugo 'Carsten's Wintergold', Pinus mugo 'Carsten'
Pokrójkrzaczasty, kulisty, nieregularny
Docelowa wysokość1 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełżółte, pomarańczowe, jasnozielone
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, odczyn lekko kwaśny, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-35 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogródki przydomowe, skalniaki, wrzosowiska, uprawa w pojemniku

Napisz opinię