Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Sosna kosodrzewina San Sebastian NA PNIU

Pinus mugo 'San Sebastian'

  • 99,00 zł

  • Netto: 91,67 zł
  • Cena w punktach: 2475
  • Zaloguj się, aby otrzymać 91 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Przedsprzedaż

Produkt w przedsprzedaży, wysyłka realizowana od: 2022-03-14.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Sadzonka w formie piennej, wysokość szczepienia ok. 50 cm. Wysokość całkowita ok. 70 cm (z koroną, bez doniczki).

'San Sebastian' to nazwa obejmująca dużą grupę karłowych odmian sosen wyselekcjonowanych z "czarcich mioteł" (zniekształcenie chorobowe rośliny objawiające się zahamowaniem wzrostu gównego pędu i nadmiernym rozwojem drobnych pąków bocznych). Zrazy pobrane z czarcich mioteł zachowują swój specyficzny pokrój i są wykorzystywane do wytwarzania nowych, karłowych odmian o dużych walorach ozdobnych. 

Oferowana odmiana sosny kosodrzewiny cechuje się gęstym, kulistym pokrojem i krótkimi igłami. Rośnie bardzo powoli, dając roczne przyrosty jedynie 1-2 cm. Igły barwy ciemnozielonej, długości ok. 1-1,5 cm, ułożone są promieniście szczotkowato na krótkich pędach, oraz promieniście na ich wierzchołkach. Odmiana kolekcjonerska, ceniona ze względu na swoją karłowatość i małą dostępność na rynku. W sprzedaży jest dostępna zarówno w wersji nisko szczepionej, jak i na wysokim paliku. Polecana do uprawy w małych ogrodach przydomowych, na wrzosowiskach, w ogrodach skalnych, a także do uprawy w pojemniku. 

Sosna kosodrzewina jest rośliną odporną i bardzo łatwą w uprawie. Rośnie dobrze na każdej glebie, nawet na suchej i piaszczystej lub gliniastej. Nie lubi zbyt intensywnego podlewania i stojącej wody. Nie przemarza, nie choruje i jest odporna na zanieczyszczenia powietrza. Możne rosnąć na stanowisku słonecznym lub półcienistym.

Nazwa łacińska Pinus mugo 'San Sebastian'
Pokrój kulisty
Docelowa wysokość 0,5 m
Tempo wzrostu roślina wolnorosnąca (karłowa)
Kolor liści/igieł ciemnozielone
Stanowisko słoneczne, półcieniste
Wymagania glebowe gleba przeciętna ogrodowa, odczyn lekko kwaśny, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność -26 °C
Zimozieloność tak
Zastosowanie ogródki przydomowe, skalniaki, wrzosowiska, uprawa w pojemniku

Napisz opinię

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej