Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Jodła koreańska Kristallkugel NA PNIU
Jodła koreańska Kristallkugel NA PNIUJodła koreańska Kristallkugel NA PNIUJodła koreańska Kristallkugel NA PNIUJodła koreańska Kristallkugel NA PNIU

Jodła koreańska Kristallkugel NA PNIU

Abies koreana 'Kristallkugel'

  • Dostępność: niedostępny
  • 115,00 zł

  • Netto: 106,48 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 115 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
4 lata
Pojemnik
4-litrowy
Wysokość
70 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AAbies
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Jodła koreańska Kristallkugel NA PNIU
wygląd sadzonek w marcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Karłowa odmiana jodły koreańskiej o gęstym, zwartym pokroju. Rośnie powoli, dając roczny przyrost pędów na poziomie 3 cm. W wieku 10 lat osiąga 30 cm wysokości. Pokrój początkowo kulisty, z wiekiem odrobinę spłaszczony / poduszkowaty. Igły krótkie i grube, barwy jasnozielonej z białym spodem, promieniście ułożone wokół pędów. Charakterystyczne dla tej odmiany są białe zimowe pąki, z których wiosną rozwijają się młode pędy. Dzięki tym pąkom odmiana zawdzięcza swoją nazwę ("Kristallkugel" tłum. "Kryształowa Kula"). Odmiana polecana do sadzenia w ogrodach przydomowych, skalniakach, wrzosowiskach, na rabatach oraz w ogrodach w stylu orientalnym. Nadaje się również do uprawy w pojemniku na tarasach i balkonach.

Stanowisko i uprawa

Dobrze rośnie na glebach kwaśnych lub lekko kwaśnych (pH między 4-6). Podłoże żyzne i wilgotne, dobrze zdrenowane. Lubi miejsca zarówno słoneczne, jak i półcieniste, osłonięte od wiatru. Odmiana rozmnażana przez szczepienie. Jest odporna na mróz, dobrze radzi sobie z naszymi surowymi zimami. Można przycinać.

Nazwa łacińskaAbies koreana 'Kristallkugel'
Pokrójkulisty / płaskokulisty
Docelowa wysokość0,3 m
Tempo wzrosturoślina karłowa, wolno rosnąca
Kolor liści/igiełzielone, od spodu białe
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, piaszczysta, wilgotna, odczyn kwaśny lub lekko kwaśny
Mrozoodporność-26 °C
Zimozielonośćtak

Napisz opinię