Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Jodła balsamiczna Nana

Abies balsamea 'Nana'


  • 11,99 zł

  • Netto: 11,10 zł
  • Cena w punktach: 299
  • Zaloguj się, aby otrzymać 11 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Kompaktowa, prawie kulista odmiana jodły balsamicznej, dorastająca do ok. 0,5 m wysokości w wieku 10 lat. Rośnie bardzo powoli, z tego względu polecana jest szczególnie do ogrodów, w których nie możemy sobie pozwolić na nadmierny rozrost roślin. Pędy krótkie, igły płaskie, ciemnozielone, wydzielają przyjemną woń po roztarciu. Szczególnie efektownie roślina wygląda wiosną, gdy młode jasnozielone przyrosty mocno kontrastują ze starszymi, ciemnozielonymi pędami. Odmiana polecana do sadzenia na skalniakach, wrzosowiskach, przy oczkach wodnych, w małych ogrodach przydomowych, a także do uprawy pojemnikowej.

Jodłą balsamiczna preferuje gleby żyzne, dobrze zdrenowane, o odczynie kwaśnym. Może być sadzona na stanowisku półcienistym lub cienistym. W naszym klimacie w pełni odporna na mróz.

Nazwa łacińska Abies balsamea 'Nana'
Pokrój płaskokulisty
Docelowa wysokość 20-50 cm
Tempo wzrostu roślina karłowa, wolno rosnąca
Kolor liści/igieł ciemnozielone (młode przyrosty jasnozielone)
Stanowisko półcieniste, cieniste
Wymagania glebowe gleba przeciętna ogrodowa, podłoże żyzne, umiarkowanie wilgotne lub wilgotne, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność -24 °C
Zimozieloność tak
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody wrzosowiskowe, uprawa pojemnikowa

Napisz opinię

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej