Zamówienia telefoniczne oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Jodła szlachetna Glauca

http://www.flower-garden.pl/szkolka-roslin-koblanscy produkt polski

  • 45,00 zł  brutto

  • Netto: 41,67 zł


Wiek sadzonki:
3 lata
Doniczka:
3-litrowa
Wysokość:
20-40 cm
jodla szlachetna glauca
zdjęcie wykonane w kwietniu

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Odmiana jodły dorastająca do 8 m wysokości po 30 latach, o nieregularnym pokroju i grubych, sztywnych pędach.

Zachwyca swoimi srebrzystoniebieskimi igłami, które osiągają około 30 mm długości i są niekłujące. Już młode rośliny wytwarzają bardzo dekoracyjne szyszki, których długość dochodzi do 25 cm.

Preferuje gleby żyzne, wilgotne, o odczynie lekko kwaśnym oraz stanowisko słoneczne. Najlepiej rośnie w miejscach o większej wilgotności powietrza (np. w pobliżu zbiorników wodnych).

Świetnie nadaje się do parków i centralnych miejsc w ogrodzie. 

Nazwa łacińska: Abies procera 'Glauca'
Pokrój: nieregularny
Docelowa wysokość: od 5 m do 10 m
Tempo wzrostu: wzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igieł: szare, niebieskawe, srebrzyste
Mrozoodporność: -18 °C
Zastosowanie:
  • ogrody przydomowe
  • soliter (pojedynczo)
Stanowisko: słoneczne, półcieniste
Wymagania glebowe: gleba próchniczna, umiarkowanie wilgotna, odczyn kwaśny/lekko kwaśny
Zimozieloność: tak

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra
Captcha

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin. W ofercie podłoża zarówno podłoża specjalistyczne jak i uniwersalne.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej