Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Jodła balsamiczna Piccolo
Jodła balsamiczna PiccoloJodła balsamiczna PiccoloJodła balsamiczna PiccoloJodła balsamiczna PiccoloJodła balsamiczna PiccoloJodła balsamiczna Piccolo

Jodła balsamiczna Piccolo

Abies balsamea 'Piccolo'

  • Dostępność: niedostępny
  • 39,00 zł

  • Netto: 36,11 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 39 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
10-15 cm

Paszport roślin /
Plant passport

Aabies
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Jodła balsamiczna Piccolo
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Kompaktowa, kulista odmiana jodły balsamicznej, osiągająca wysokość do 0,5 m wysokości oraz szerokość ok. 60 cm. Rośnie bardzo powoli, przyrasta rocznie ok. 3 cm. Igły krótkie, gęste, miękkie i niekłujące, wiosną intensywnie jasnozielone, później ciemnieją. Szczególnie efektownie roślina wygląda wiosną, gdy młode jasnozielone przyrosty mocno kontrastują ze starszymi, ciemnozielonymi pędami.

Preferuje gleby żyzne, dobrze zdrenowane, o odczynie kwaśnym. Lubi miejsca o dużej wilgotności powietrza (np. w pobliżu zbiorników wodnych). Dobrze radzi sobie na glebach ciężkich, dłudo utrzymujących wilgotność. Może być sadzona na stanowisku słonecznym lub półcienistym. W naszym klimacie jest całkowicie mrozoodporna.

Krzew polecany do sadzenia na skalniakach, wrzosowiskach, przy oczkach wodnych, w małych ogrodach przydomowych, a także do uprawy pojemnikowej.

Nazwa łacińskaAbies balsamea 'Piccolo'
Pokrójpłaskokulisty
Docelowa wysokośćod 0,5 do 1 m
Tempo wzrosturoślina karłowa, wolno rosnąca
Kolor liści/igiełciemnozielone (młode przyrosty jasnozielone)
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, podłoże żyzne, umiarkowanie wilgotne lub wilgotne, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-24 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody wrzosowiskowe, uprawa pojemnikowa

Napisz opinię