Zamówienia telefoniczne oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Jagoda kamczacka Wołoszebnica

http://www.flower-garden.pl/szkolka-roslin-koblanscy produkt polski

  • 14,00 zł  brutto

  • Netto: 12,96 zł


Wiek sadzonki:
3 lata
Doniczka:
2-litrowa
Wysokość:
40-60 cm
jagoda kamczacka woloszebnica
zdjęcie wykonane w maju

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Jagoda kamczacka (suchodrzew jadalny) to długowieczny krzew dorastający do 1,5 m wysokości, o sztywnym, wzniesionym pokroju. Żyje i owocuje nawet do 40 lat. Jego największa zaletą są jadalne owoce, które w smaku przypominają borówkę amerykańską. Owoce są podłużne, soczyste, słodkie z lekko kwaskowatym posmakiem, w kolorze granatowym z niebieskawym nalotem. Pojawiają się już na 2-letnich sadzonkach. Nadają się na wszelkiego rodzaju przetwory oraz do spożycia na surowo. Mają wiele właściwości zdrowotnych.

Odmiana ‘Wołoszebnica’ owocuje na przełomie maja i czerwca. Owocuje bardzo obficie – przy optymalnych warunkach, z jednego krzewu można zebrać aż 5 kg owoców.

Jagoda kamczacka to roślina bardzo łatwa w uprawie. Jest odporna na mrozy oraz okresową suszę. Dobrze rośnie na wszystkich uprawnych ogrodowych glebach, najlepiej o lekko kwaśnym odczynie pH. Preferuje stanowisko słoneczne, ale może rosnąć również w półcieniu. Aby możliwe było owocowanie, potrzebne są minimum 2 wzajemnie zapylające się rośliny.

krzewy jagody kamczackiejKilka słów o owocach

Jagody są źródłem biologicznie aktywnych substancji korzystnie wpływających na organizm człowieka. Mają też właściwości ogólnie wzmacniające, antyseptyczne, wspomagające leczenie wielu chorób i odtruwające organizm ze związków metali ciężkich.

Ponadto są doskonałe do deserów i przetworów. Można je mrozić. Zawierają witaminy C i A, żelazo, miedź, jod. Dzięki zawartym antocyjanom mają właściwości antyseptyczne, polecane są osobom mającym problemy z chorobami układu krążenia, przy miażdżycy naczyń krwionośnych. Mają dobry wpływ na elastyczność naczyń włosowatych i na ostrość widzenia.

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra
Captcha

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin. W ofercie podłoża zarówno podłoża specjalistyczne jak i uniwersalne.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej