Zamówienia telefoniczne oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Sezon zimowy 2017/2018

Drodzy Klienci,

Dzień 4 grudnia jest ostatnim dniem wysyłki w tym sezonie. Wszystkie produkty zamówione po 4 grudnia będą realizowane wiosną 2018 roku.  Dokładna data wznowienia wysyłki roślin (marzec 2018) będzie zależna od wiosennych warunków pogodowych.

Jagoda kamczacka Sinogłaska

  • Dostępność: 12 sztuk
  • Producent:
    http://www.flower-garden.pl/szkolka-roslin-koblanscy

  • 15,00 złWiek sadzonki:
3 lata
Doniczka:
2-litrowa
Wysokość:
20 cm
jagoda kamczacka sinoglaska
zdjęcie wykonane w maju

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

 

Jagoda kamczacka (suchodrzew jadalny) to długowieczny krzew dorastający do 1,5 m wysokości, o sztywnym, wzniesionym pokroju. Żyje i owocuje nawet do 40 lat. Jego największa zaletą są jadalne owoce, które w smaku przypominają borówkę amerykańską. Owoce są podłużne, soczyste, słodkie z lekko kwaskowatym posmakiem, w kolorze granatowym z niebieskawym nalotem. Pojawiają się już na 2-letnich sadzonkach. Nadają się na wszelkiego rodzaju przetwory oraz do spożycia na surowo. Mają wiele właściwości zdrowotnych.

Odmiana ‘Sinogłaska’ owocuje na przełomie maja i czerwca. Owocuje bardzo obficie – przy optymalnych warunkach, z jednego krzewu można zebrać aż 5 kg owoców.

Jagoda kamczacka to roślina bardzo łatwa w uprawie. Jest odporna na mrozy oraz okresową suszę. Dobrze rośnie na wszystkich uprawnych ogrodowych glebach, najlepiej o lekko kwaśnym odczynie pH. Preferuje stanowisko słoneczne, ale może rosnąć również w półcieniu. Aby możliwe było owocowanie, potrzebne są minimum 2 wzajemnie zapylające się rośliny.

krzewy jagody kamczackiejKilka słów o owocach

Jagody są źródłem biologicznie aktywnych substancji korzystnie wpływających na organizm człowieka. Mają też właściwości ogólnie wzmacniające, antyseptyczne, wspomagające leczenie wielu chorób i odtruwające organizm ze związków metali ciężkich.

Ponadto są doskonałe do deserów i przetworów. Można je mrozić. Zawierają witaminy C i A, żelazo, miedź, jod. Dzięki zawartym antocyjanom mają właściwości antyseptyczne, polecane są osobom mającym problemy z chorobami układu krążenia, przy miażdżycy naczyń krwionośnych. Mają dobry wpływ na elastyczność naczyń włosowatych i na ostrość widzenia.

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra
Captcha

Produkty powiązane