Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Hortensja krzewiasta CANDYBELLE® Marshmallow PBR
Hortensja krzewiasta CANDYBELLE® Marshmallow PBRHortensja krzewiasta CANDYBELLE® Marshmallow PBRHortensja krzewiasta CANDYBELLE® Marshmallow PBRHortensja krzewiasta CANDYBELLE® Marshmallow PBR

Hortensja krzewiasta CANDYBELLE® Marshmallow PBR

Hydrangea arborescens Candybelle® Marshmallow 'GRHYAR1406' PBR

  • 36,00 zł

  • Netto: 33,33 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 36 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Przedsprzedaż

Produkt w przedsprzedaży, wysyłka realizowana od: 2024-03-04.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
30-50 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AHydrangea
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Hortensja krzewiasta CANDYBELLE® Marshmallow PBR
wygląd sadzonek w lipcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Nowość!

Nowa odmiana hortensji krzewiastej z serii CANDYBELLE®, charakteryzująca się prostymi, sztywnymi pędami, oraz dużymi, efektowymi, bladoróżowymi kwiatostanami. Osiąga kompaktowe wymiary - zaledwie ok. 80 cm wysokości oraz 90 cm szerokości. Liście ciemnozielone, szorstkie, eliptyczne. Kwiaty delikatnie różowe, skupione w kuliste kwiatostany na szczytach pędów. Kwitnienie rozpoczyna się wcześnie, bo już w czerwcu, a kończy w sierpniu. Przekwitnięte kwiatostany można zostawić na krzewie, są one ozdobną nawet po zaschnięciu.

Hortensja krzewiasta kwitnie na jednorocznych pędach, przez co nie jest narażona na uszkodzenia pąków kwiatowych podczas wiosennych przymrozków. Dzięki temu kwitnie niezawodnie każdego roku. Aby zakwitła, każdy zeszłoroczny pęd należy przyciąć (o 1/3 bądź ½ długości, wedle uznania) wczesną wiosną. Przycinanie pobudza roślinę do wzrostu i rozkrzewiania, a także sprzyja tworzeniu większych kwiatów i gwarantuje obfite kwitnienie.

Hortensja krzewiasta to krzew o bardzo dużej wytrzymałości na mróz (w naszym klimacie praktycznie nie przemarza, może być sadzony na terenie całego kraju), odporny na zanieczyszczenia powietrza (świetnie radzi sobie w warunkach miejskich). Nie jest wybredny względem podłoża, zadowala się nawet przeciętną glebą, nie choruje i nie jest atakowany przez szkodniki. Preferuje stanowisko słoneczne, ale może rosnąć równiez w półcieniu.

 

Nazwa łacińskaHydrangea arborescens Candybelle® Marshmallow 'GRHYAR1406' PBR
Pokrójkrzaczasty wyprostowany
Docelowa wysokość80 cm
Docelowa szerokość90 cm
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówjasnoróżowe
Kwitnienieczerwiec, lipiec, sierpień
Stanowiskosłoneczne, półcieniste, cieniste
Wymagania glebowegleba próchniczna, gliniasta, umiarkowanie wilgotna
Mrozoodporność-26 °C
Zimozielonośćnie
Gęstość sadzenia na żywopłot60 cm
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, zieleń publiczna, rabaty, suche bukiety, w grupach

Napisz opinię

Produkty powiązane

Przeczytaj na blogu

Jak pielęgnować hortensje - Poradnik

Hortensje to grupa roślin obejmująca ponad 20 gatunków, jednak tylko kilka z nich nadaje się do uprawy w naszych warunkach klimatycznych. Należą do nich: hortensja bukietowa syn. wiechowata (hydrangea paniculata), hortensja dębolistna (hydrangea quercifolia), hortensja krzewiasta syn. drzewiasta (hydrangea arborescens), hortensja ogrodowa syn. wielkolistna (hydrangea macrophylla), hortensja piłkowana (hydrangea serrata), hortensja pnąca...

Czytaj więcej