Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Bukszpan drobnolistny Faulkner

Buxus microphylla 'Faulkner'

  • 14,00 zł

  • Netto: 12,96 zł
  • Cena w punktach: 350
  • Zaloguj się, aby otrzymać 12 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Przedsprzedaż

Produkt w przedsprzedaży, wysyłka realizowana od: 2022-03-14.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Jedna z najbardziej popularnych i najlepszych odmian bukszpanu. 'Faulkner' to wolno rosnący, zimozielony krzew o pokroju kulistym, dorastający do ok. 1 m wysokości i podobnej szerokości. Pędy sztywne, gęsto ułożone. Liście drobne, okrągłe, zielone i błyszczące, na zimę zmieniają kolor na brązowawy. Kwiaty niepozorne, barwy żółtej, miododajne (przyciągają pszczoły i inne pożyteczne owady), pojawiają się w kwietniu. Bukszpan jest idealny do cięcia i formowania, można z niego tworzyć przeróżne kształty. Odmiana polecana do małych ogrodów przydomowych, na niskie żywopłoty, na obwódki rabat, do formowania, oraz do uprawy w donicy. Dobrze rośnie na glebach humusowych, umiarkowanie wilgotnych, o odczynie obojętnym lub zasadowym. Jest odporny na zanieczyszczenia powietrza, może być sadzony również w miastach. Może rosnąć zarówno na stanowisku słonecznym, jak i cienistym. We wschodnich rejonach Polski na stanowiskach nieosłoniętych od wiatru zaleca się okrycie na zimę.

Nazwa łacińska Buxus microphylla 'Faulkner'
Pokrój kulisty
Docelowa wysokość do 1,2 m
Tempo wzrostu wolno rosnący
Kolor liści/igieł ciemnozielone
Stanowisko słoneczne, półcieniste, cieniste
Wymagania glebowe gleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, odczyn zasadowy
Mrozoodporność -23 °C
Zimozieloność tak
Zastosowanie formy cięte, niski żywopłot, ogrody przydomowe, skalniaki, nasadzenia parkowe, uprawa w donicy
Informacje dodatkowe odmiana wyróżniona znakiem jakości AGM (Award of Garden Merit) w 2012 r. przez Brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze (RHS)

Napisz opinię

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej