Zamówienia telefoniczne oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Bez kolumnowy Golden Tower ®

Sambucus nigra GOLDEN TOWER 'Jdeboer001'


  • 14,99 zł

  • Netto: 13,88 zł

Przedsprzedaż

Produkt w przedsprzedaży, przybliżona data wysyłki: 2020-04-01.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Ciekawa odmiana czarnego bzu o żółtych liściach i kolumnowym pokroju. Rośnie wolno, osiągając około 2-3 m wysokości przy szerokości ok. 70 cm. Charakteryzuje się pierzastymi, błyszczącymi liśćmi o barwie żółtej / złotej. Kwitnie na biało w maju i czerwcu. Kwiaty są lekko pachnące i zebrane w baldachowate kwiatostany. Ze względu na swój kolor odmiana polecana do zestawień kolorystycznych. Zwarty, wąski pokrój pozwala na  uprawę rośliny również w donicy na tarasach i balkonach.

Bez czarny to roślina niezbyt wymagająca, łatwa w uprawie. Może rosnąć na każdej przeciętnej glebie ogrodowej. Preferuje gleby żyzne, próchniczne i wilgotne. Stanowisko słoneczne lub półcieniste. Odmiana w pełni odporna na mróz. Dla dobrego rozkrzewienia zaleca się mocne cięcie po około 2-3 latach od posadzenia.

Nazwa łacińska Sambucus nigra GOLDEN TOWER 'Jdeboer001'
Pokrój kolumnowy
Docelowa wysokość od 2 do 3 m
Tempo wzrostu roślina karłowa, wolno rosnąca
Kolor liści/igieł żółte, złociste
Barwa kwiatów białe
Stanowisko słoneczne, półcieniste
Wymagania glebowe podłoże umiarkowanie wilgotne, gleba przeciętna ogrodowa, próchniczna, roślina tolerancyjna względem pH podłoża
Mrozoodporność -29 °C
Zimozieloność nie
Zastosowanie ogrody przydomowe, parki, zieleń publiczna, rabaty, szpalery, pojemniki, w grupach, zestawienia kolorystyczne
Termin kwitnienia maj, czerwiec

Napisz opinię

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej