Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Berberys Thunberga Lutin Rouge PBR
Berberys Thunberga Lutin Rouge PBRBerberys Thunberga Lutin Rouge PBRBerberys Thunberga Lutin Rouge PBRBerberys Thunberga Lutin Rouge PBR

Berberys Thunberga Lutin Rouge PBR

Berberis thunbergii 'Lutin Rouge' PBR

  • 25,00 zł

  • Netto: 23,15 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 25 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
10-15 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ABerberis
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Berberys Thunberga Lutin Rouge PBR
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Licencjonowana, karłowa odmiana berberysu o zwartym, półkulistym pokroju i pięknie wybarwionych liściach. Po 7 latach uprawy osiąga 50 cm wysokości. Liście drobne, początkowo ciemnopomarańczowe, później purpurowoczerwone, zachwycają niezwykle jaskrawą, kontrastową barwą. Nadaje się na niskie rabaty i żywopłoty, na balkony i tarasy, do ogrodów skalnych. Można również uprawiać w donicy. Kilka krzewów posadzonych obok siebie może utworzyć efektowną, czerwoną plamę. Odmiana mrozoodporna.

Berberysy to krzewy odporne na mróz, o niskich wymaganiach glebowych. Najlepiej rosną na glebach lekkich, przepuszczalnych, całkiem kwaśnych do umiarkowanie alkalicznych. Najlepiej wybarwiają się w pełnym słońcu, ale mogą też rosnąć na stanowisku półcienistym.

Nazwa łacińskaBerberis thunbergii 'Lutin Rouge' PBR
Pokrójpółkulisty
Docelowa wysokość0,5 m
Tempo wzrostuwolno rosnący (karłowy)
Kolor liści/igiełczerwone/purpurowe
Barwa kwiatówżółte
Kwitnieniemaj
Owocowaniesierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-30 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, ogrody skalne, rabaty, uprawa w donicy

Napisz opinię

Produkty powiązane