Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Wierzba całolistna Hakuro Nishiki na pniu 120cm
Wierzba całolistna Hakuro Nishiki na pniu 120cmWierzba całolistna Hakuro Nishiki na pniu 120cmWierzba całolistna Hakuro Nishiki na pniu 120cm

Wierzba całolistna Hakuro Nishiki na pniu 120cm

Salix integra 'Hakuro-nishiki'

  • Dostępność: niedostępny
  • 59,00 zł

  • Netto: 54,63 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 59 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
5-litrowy
Wysokość
110-120 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ASalix
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Wierzba całolistna Hakuro Nishiki na pniu 120cm
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Nietuzinkowa odmiana wierzby całolistnej. Rośnie silnie, wytwarzając czerwone pędy tworzące kulistą koronę o średnicy około 1 m. Młode liście mają kolor różowy, a później biało-zielony. W marcu przed rozwojem liście, na krzewie pojawiają się dekoracyjne bazie. Ta odmiana wierzby pięknie prezentuje się posadzona pojedynczo, w pobliżu zbiorników wodnych, w ogrodach skalnych, japońskich. Można ją z powodzeniem uprawiać w donicy na tarasie lub balkonie. Stanowi mocny akcent kolorystyczny w ogrodzie. Aby utrzymać gęstą, regularną koronę należy wykonywać coroczne wiosenne cięcie.

Nazwa łacińskaSalix integra 'Hakuro-nishiki'
Pokrójkulisty
Docelowa wysokość2 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełzielone, białe, różowe, wielobarwne
Barwa kwiatówbeżowe
Kwitnieniemarzec
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogródki przydomowe, soliter

Napisz opinię