Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Jabłoń rajska Royalty NA PNIU 130cm
Jabłoń rajska Royalty NA PNIU 130cmJabłoń rajska Royalty NA PNIU 130cmJabłoń rajska Royalty NA PNIU 130cmJabłoń rajska Royalty NA PNIU 130cm

Jabłoń rajska Royalty NA PNIU 130cm

Malus 'Royalty'

  • Dostępność: niedostępny
  • 89,00 zł

  • Netto: 82,41 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 89 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
6-litrowy
Wysokość
120-140 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AMalus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Jabłoń rajska Royalty NA PNIU 130cm
wygląd sadzonek we wrześniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Powoli rosnąca odmiana jabłoni o zastosowaniu ozdobnym. Pokrój drzewiasty, korona zwarta, stożkowata, nisko rozgałęziona, o wyprostowanych pędach. Dorasta do ok. 4-5 m wysokości. Wytwarza bardzo dekoracyjne, błyszczące liście o rubinowo-czerwonej barwie. Dodatkową ozdobą są ciemnoczerwone kwiaty, które pojawiają się wiosną jeszcze przed rozwojem liści i obficie pokrywają pędy. We wrześniu pojawiają się ciemnoczerwone owoce - małe jabłuszka. Jabłoń rajska 'Royalty' jest chętnie wybierana do nasadzeń w miastach i parkach, do urozmaicania miejskiej zieleni. Świetnie sprawdza się również w ogrodach prywatnych, posadzona jako soliter w eksponowanym miejscu. Jej rubinowo-czerwone liście i ciemnoczerwone kwiaty tworzą mocny akcent kolorystyczny na tle ogródkowej zieleni.

Stanowisko i uprawa

Jabłoń rajska (zwana również jabłonią ozdobną) to drzewo o niewielkich wymaganiach uprawowych. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym (wtedy najlepiej się wybarwia), ale równie dobrze będzie prezentować się w miejscu bardziej zacienionym. Toleruje większość żyznych i umiarkowanie wilgotnych gleb, dobrze radzi sobie z długimi letnimi okresami suszy. Jest odporna na mróz, wytrzymuje spadki temperatur nawet do -30 °C, jednak młode sadzonki warto przez pierwsze lata po posadzeniu zabezpieczyć przed zimowym wiatrem poprzez owinięcie ich agrowłókniną, matą słomianą lub innym materiałem. U starszych drzew wczesną wiosną przeprowadzamy cięcie pielęgnacyjne polegające na usunięciu starych i suchych gałązek lub tych, które się krzyzują nawzajem. Przycinamy również zbyt długie pędy, aby nadać koronie ładny regularny kształt.

Nazwa łacińskaMalus 'Royalty'
Pokrójdrzewiasty, wyprostowany
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełpurpurowe, czerwone
Barwa kwiatówciemnoczerwone, bordowe
Kwitnieniemaj
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, próchniczna, umiarkowanie wilgotna, roślina tolerancyjna w stosunku do pH
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogródki przydomowe, nasadzenia miejskie, nasadzenia parkowe, soliter
Informacje dodatkoweroślina miododajna

Napisz opinię