Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Trzcinnik ostrokwiatowy Karl Foerster
Trzcinnik ostrokwiatowy Karl FoersterTrzcinnik ostrokwiatowy Karl FoersterTrzcinnik ostrokwiatowy Karl FoersterTrzcinnik ostrokwiatowy Karl Foerster

Trzcinnik ostrokwiatowy Karl Foerster

Calamagrostis ×acutiflora 'Karl Foerster'

 • Dostępność: niedostępny
 • Promocja:

  17,99 zł

  Stara cena:

  22,00 zł

  Oszczędzasz:

  18%

 • Netto: 16,66 zł
 • Zaloguj się, aby otrzymać 22 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
30-60 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ACalamagrostis
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Trzcinnik ostrokwiatowy Karl Foerster
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Wieloletnia, efektowna trawa ozdobna tworząca duże kępy. Dorasta do ok. 1 m, przy średnicy ok. 60 cm, podczas kwitnienia kwiatostany mogą osiągać wysokość 1,8 m. Liście zielone, wąskie, sztywne, delikatnie wygięte, jesienią zmieniają barwę na żółto-beżową. Kwiatostany wiechowate, na początku kwitnienia czerwonobrązowe, później beżowo-żółte, pojawiają się od czerwca do sierpnia. Wygląda efektownie nie tylko latem, ale również zimą, gdy liście są pokryte szronem.

Trzcinnik to roślina łatwa w uprawie. Preferuje gleby przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych. Roślina polecana do ogrodów przydomowych, na rabaty, do kompozycji naturalistycznych, a także do uprawy w pojemniku. Gęstość sadzenia 7 szt/m2. Kwiatostany znakomicie nadają się na żywe lub suche bukiety.

Nazwa łacińskaCalamagrostis ×acutiflora 'Karl Foerster'
Pokrójtrawa, kępiasty
Docelowa wysokośćod 1 do 2 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówbeżowe
Kwitnieniesierpień, wrzesień, październik
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba próchniczna, gliniasta, umiarkowanie wilgotna, roślina tolerancyjna w stosunku do pH
Mrozoodporność-33 °C
Zastosowanieogrody przydomowe, rabaty, parki, kompozycje naturalistyczne, nasadzenia grupowe, soliter, do uprawy w donicy, kwiaty cięte, suche bukiety

Napisz opinię