Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Trawa Pampasowa Pumila
Trawa Pampasowa PumilaTrawa Pampasowa PumilaTrawa Pampasowa PumilaTrawa Pampasowa Pumila

Trawa Pampasowa Pumila

Cortaderia selloana 'Pumila'

  • 65,00 zł

  • Netto: 60,19 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 65 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
5 lat
Pojemnik
7-litrowy
Wysokość
80-120 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ACortaderia
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Trawa Pampasowa Pumila
wygląd sadzonek w październiku
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Ciekawa odmiana trawy pampasowej tworząca kremowobiałe kwiatostany. Kortaderia 'Pumila' dorasta do ok. 1,2 m wysokości (podczas kwitnienia może osiągać 2 m wysokości) i bardzo dobrze się rozrasta tworząc gęste kępy. Liście są ciemnozielone o ostrych brzegach. Pojawiające się późnym latem i jesienią puszyste, kremowobiałe kwiatostany są najbardziej efektowną częścią rośliny. Dekoracyjne wiechy długo utrzymują się na roślinie i są ozdobą rośliny także po zakończeniu wegetacji. Kwiatostany nadają się do suszenia.

Stanowisko i uprawa

Trawa pampasowa wymaga żyznego, przepuszczalnego podłoża. Starsze rośliny dobrze znoszą okresowe susze. Roślina preferuje stanowiska słoneczne. Trawa wymaga zabezpieczenia przed mrozem. Zimą należy związać wszystkie liście i owinąć agrowłókniną, a ziemię wokół korzeni obsypujemy grubą warstwą kory, liści lub słomy (grubość 10-15 cm) w promieniu 50 cm. Wiosną po ustąpieniu przymrozków zdejmujemy zabezpieczenia i przycinamy trawę na wysokość 20-30 cm. Innym sposobem zimowania jest uprawa w donicy, którą zimą przechowujemy w nieogrzewanym, jasnym pomieszczeniu (o temperaturze 0-5 °C).

Nazwa łacińskaCortaderia selloana 'Pumila'
Pokrójtrawa, kępiasty
Docelowa wysokość2 m
Tempo wzrosturoślina szybko rosnąca
Kolor liści/igiełzielone
Barwa kwiatówkremowo białe
Kwitnieniewrzesień, październik
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże wilgotne, próchniczne, przepuszczalne odczyn zbliżony do obojętnego
Mrozoodporność-15 °C

Napisz opinię

Produkty powiązane