Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
TOP 10 najpiękniejszych hortensji bukietowych

TOP 10 najpiękniejszych hortensji bukietowych

Autor: Bartosz Opublikowany: 18.02.2020 Przeczytany: 75826 Komentarze: 0

Hortensja bukietowa to jeden z najpiękniejszych kwitnących krzewów ogrodowych. Mnogość i różnorodność odmian sprawia, że rośliny te znajdą miejsce w każdym zielonym zakątku. Przygotowaliśmy ranking 10 najpiękniejszych odmian hortensji bukietowej. Kolejność w rankingu jest przypadkowa.

1. Hortensja bukietowa 'Vanille Fraise' ®

Obficie kwitnąca, waniliowo-truskawkowa odmiana hortensji bukietowej, która zachwyca kolorem swoich kwiatów. Krzew osiąga ok. 2 m wysokości i 1,5 m szerokości. Czerwone, sztywne pędy stanowią dodatkową ozdobę tej hortensji. Na końcach jednorocznych pędów znajdują się stożkowate kwiaty, skupione w duże, wiechowate kwiatostany (nawet do 30 cm długości!). Białe kwiaty w trakcie kwitnienia przebarwiają się na intensywnie różowy kolor, aż do czerwonego. Kwitnie od sierpnia do października.

2. Hortensja bukietowa 'Skyfall' ®

Nowa odmiana hortensji bukietowej o dużych i ciekawych kwiatostanach, które przypominają kwiaty hiacyntu. Roślina dorasta do około 1,2 m wysokości i 0,8 m szerokości. Kwiaty w początkowej fazie kwitnienia są białe, wraz z przekwitaniem delikatnie różowieją. Kwitnie obficie od lipca do września. Ze względu na swoje małe rozmiary hortensję bukietową ‘Skyfall’ poleca się do uprawy w pojemnikach (w ogrodzie też będzie pięknie wyglądać).

3. Hortensja bukietowa 'Little Lime' ®

Nowa odmiana hortensji bukietowej, powstała na bazie odmiany ‘Limelight’, o pięknych, przebarwiających się kwiatostanach. Krzew dorasta do 1 m wysokości i 1,5 m szerokości. Kwiaty hortensja bukietowej ‘Little Lime’ mają kolor seledynowy i zebrane są w duże, wiechowate kwiatostany (o długości około 20 cm). Kwitnie od lipca do września. Suche kwiatostany mogą zdobić krzew przez cały rok. 

4. Hortensja bukietowa 'Polar Bear' ®

Odmiana o bardzo dużych kwiatostanach (osiągające nawet 30cm długości!) oraz sztywnych, wyprostowanych pędach. Roślina osiąga około 2 m wysokości i szerokości. Kwiaty w początkowej fazie kwitnienia są zielonkawe, stopniowo wybarwiając się na czysto biały kolor. Pod koniec kwitnienia lekko różowieją. Pojawiają się na krzewie bardzo obficie – młode pędy często uginają się pod ciężarem własnych kwiatów. Kwiaty można zasuszać i wykorzystywać jako bukiety. Kwitnienie zaczyna się w lipcu i trwa aż do października. 

5. Hortensja bukietowa 'Magical Candle' ®

Krzew o zwartym pokroju i sztywnych, wyprostowanych pędach, osiągający około 1,2 - 1,5 m wysokości.  Hortensja bukietowa 'Magical Candle' wytwarza jedynie płonne kwiaty, które  zebrane są w duże, stożkowate kwiatostany. Początkowo biało-żółto-zielonkawe, później czystobiałe, a pod koniec kwitnienia różowe. Kwitnienie jest obfite, zaczyna się w lipcu, a kończy we wrześniu.

6. Hortensja bukietowa 'Bobo' ®

Hortensja bukietowa Bobo ® to karłowa odmiana, osiągająca zaledwie ok. 1 m wysokości. Kwitnie obficie i bardzo efektownie. Stożkowate kwiaty z początku są białe, a następnie lekko różowieją. Kwitnie od lipca do października. Ze względu na swoje kompaktowe wymiary świetnie nadaje się do małych ogródków przydomowych, na rabaty, do pojemników, a także jako roślina okrywowa.

7. Hortensja bukietowa 'Pinky Winky' ®

Jedna z najładniejszych kolorowych odmian hortensji bukietowej o zwartym pokroju, dorastająca do ok. 1,5 wysokości. Kwiaty  na początku są białe, później przebarwiają się na kolor różowy, aż do czerwonego. Kwitnienie zaczyna się w sierpniu, a kończy w październiku.

8. Hortensja bukietowa 'Diamant Rouge'

Ciekawa odmiana hortensji bukietowej tworząca duże, wiechowate kwiatostany. Kwiaty są na początku białe, stopniowo zmieniające swoją barwę na różową, aż do intensywnie czerwonej. Pędy podczas kwitnienia nie wymagają podpierania. Kwitnie bardzo długo, bo od lipca aż do końca października.

9. Hortensja bukietowa 'Magical Mont Blanc' ®

Odmiana hortensji  o zwartym pokroju dorastająca do ok. 1,5 m wysokości. Jedna z najbardziej dekoracyjnych hortensji bukietowych o białych kwiatach. Kwiaty barwy białej, upakowane są bardzo gęsto w kwiatostanie. Kwitnie obficie od lipca do września. Zaschnięte kwiatostany bardzo długo utrzymują się na krzewie i mogą stanowić ozdobę nawet zimą.

10. Hortensja bukietowa 'Wim’s Red' ®

Krzew o zwartym pokroju, dorastający do ok. 2 m wysokości. Kwitnie od lipca do końca września. Kwiaty są duże (dorastają do ok. 30 cm), stożkowate, początkowo białe, następnie różowe, a pod koniec kwitnienia zmieniają barwę na intensywnie czerwoną. 

Jak pielęgnować hortensje - Poradnik

Hortensje to grupa roślin obejmująca ponad 20 gatunków, jednak tylko kilka z nich nadaje się do uprawy w naszych warunkach klimatycznych. Należą do nich: hortensja bukietowa syn. wiechowata (hydrangea paniculata)...

Czytaj więcej

Tagi:najpiekniejsze hortensje, ranking hortensji, hortensje bukietowe

 Powiązane produkty

 Powiązane artykuły

 Komentarze

 Napisz komentarz