Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Róża rabatowa Pastella® ADR
Róża rabatowa Pastella® ADRRóża rabatowa Pastella® ADRRóża rabatowa Pastella® ADRRóża rabatowa Pastella® ADR

Róża rabatowa Pastella® ADR

Rosa PASTELLA 'Tan98130'

  • Dostępność: niedostępny
  • 41,00 zł

  • Netto: 37,96 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 41 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
30-50 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ARosa
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Róża rabatowa Pastella® ADR
wygląd sadzonek w kwietniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Róża rabatowa 'Pastella' ® inspiruje każdego miłośnika róż swoimi nostalgicznymi, półpełnymi kwiatami. Odmiana ta została wprowadzona do sprzedaży w 2004 roku przez firmę Rosen Tantau i wyróżnia się obfitością kwiatów. To jedna z najpiękniejszych róż rabatowych w pastelowej, kremowej bieli, o różowych krawędziach płatków, posadzona w ogrodzie przyciąga wzrok i emanuje elegancją. Jej kwiaty są piękne i trwałe, średniej wielkości (5-10 cm), przyjemnie pachnące. Kwitnienie zaczyna się w czerwcu i trwa do października. Róża ta ma krzaczasty i zwarty pokrój. Osiąga wysokość 60-70 cm oraz szerokość ok. 50 cm. Liście jasnozielone. Polecana na skarpy, obwódki, rabaty, kwiaty cięte, a także do uprawy w donicy. Gęstość sadzenia w grupie: 6-8 szt./m2.

Odmiana zaliczana do niezwykle odpornych, z tego względu otrzymała certyfikat ADR, przyznawany przez niezależnych ekspertów najlepszym i "najtwardszym" różom na rynku. Certyfikat ADR jest gwarancją efektownego kwitnienia, pięknego zapachu, a przede wszystkim zdrowego wyglądu i długiej żywotności róż.

Stanowisko i uprawa

Róża preferuje stanowisko słoneczne, najlepiej rośnie na glebie umiarkowanie wilgotnej, żyznej, o odczynie lekko kwaśnym lub neutralnym. Podlewając róże powinniśmy pamiętać, aby nie kierować strumienia wody na liście, tylko bezpośrednio na glebę wokół rośliny. Mokre liście są bardziej podatne na choroby grzybowe. Cięcie wykonujemy wiosną, po ustąpieniu przymrozków, przycinamy nad 5-8 oczkiem nad ziemią. Nawozimy od maja do lipca stosując nawóz przeznaczony do róż lub nawóz uniwersalny. W przypadku wykrycia choroby lub szkodników stosujemy odpowiedni oprysk. Przed zimą usypujemy wokól korzeni kopczyk o wysokości ok. 20 cm.

Nazwa łacińskaRosa PASTELLA 'Tan98130'
Pokrójkrzaczasty
Docelowa wysokość60-70 cm
Docelowa szerokość40-50 cm
Kolor liści/igiełjasnozielony
Barwa kwiatówkremowy, biały, jasny róż
Kwitnienieczerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże żyzne, umiarkowanie wilgotne, odczyn lekko kwaśny lub neutralny
Mrozoodporność-20 °C
Gęstość sadzenia6-8 szt./m2
Zimozielonośćnie
HodowcaTantau
Zastosowanieskarpy, obwódki, rabaty, soliter, pojemniki, kwiaty cięte
Informacje dodatkowecertyfikat ADR

Napisz opinię

Szukasz najpiękniejszych róż?

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty

Zobacz