Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
 • Róża wielkokwiatowa Cygne Noir

  Róża wielkokwiatowa Cygne Noir

  Rosa 'Cygne Noir'

  • 20,00 zł

  • Netto: 18,52 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 20 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

  Przedsprzedaż

  Produkt w przedsprzedaży, wysyłka realizowana od: 2023-04-03.


  Wiek sadzonki
  2 lata
  Pojemnik
  2-litrowy
  Wysokość
  20-50 cm

  Paszport roślin /
  Plant passport

  ARosa
  BPL-24/04/6437
  CA
  DPL
  Róża wielkokwiatowa Cygne Noir
  wygląd sadzonek w kwietniu
  Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

  Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

  Róża wielkokwiatowa o klasycznych, pięknie zbudowanych i intensywnie wybarwionych ciemnoczerwonych kwiatach. Pokrój krzaczasty, pędy sztywne, wyprostowane, dorasta do ok. 80 cm wysokości. Kwiaty pełne, duże (ok 10 cm średnicy), o klasycznej budowie, o głębokiej, ciemnoczerwonej barwie, delikatnie pachnące. Ich piękno podkreślają zdrowe, ciemnozielone i błyszczące liście. Kwitnie najbardziej obficie w czerwcu i lipcu, powtarzając kwitnienie aż do pierwszych mrozów. Odmiana idealna na kwiat cięty.

  Warunki uprawy: róża preferuje stanowisko słoneczne, najlepiej rośnie na glebie umiarkowanie wilgotnej, żyznej, o odczynie lekko kwaśnym lub neutralnym. Podlewając róże powinniśmy pamiętać, aby nie kierować strumienia wody na liście, tylko bezpośrednio na glebę wokół rośliny. Mokre liście są bardziej podatne na choroby grzybowe. Cięcie wykonujemy wiosną, po ustąpieniu przymrozków, przycinamy nad 5-8 oczkiem nad ziemią. Nawozimy od maja do lipca stosując nawóz przeznaczony do róż lub nawóz uniwersalny. W przypadku wykrycia choroby lub szkodników stosujemy odpowiedni oprysk. Przed zimą usypujemy wokól korzeni kopczyk o wysokości ok. 20 cm.

  Nazwa łacińskaRosa 'Cygne Noir'
  Pokrójkrzaczasty
  Docelowa wysokość70-80 cm
  Kolor liści/igiełciemnozielony
  Barwa kwiatówciemnoczerwony
  Kwitnienieczerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik
  Stanowiskosłoneczne, półcieniste
  Wymagania glebowepodłoże żyzne, umiarkowanie wilgotne, odczyn lekko kwaśny lub neutralny
  Mrozoodporność-20 °C
  Zimozielonośćnie
  Zastosowanienasadzenia grupowe, soliter, kwiaty cięte

  Napisz opinię

  Produkty powiązane

  Szukasz najpiękniejszych róż?

  Sprawdź inne odmiany z naszej oferty

  Zobacz