Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Róża wielkokwiatowa Cygne Noir

Róża wielkokwiatowa Cygne Noir

Rosa 'Cygne Noir'

  • Dostępność: niedostępny
  • 20,00 zł

  • Netto: 18,52 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 20 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
20-50 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ARosa
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Róża wielkokwiatowa Cygne Noir
wygląd sadzonek w kwietniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Róża wielkokwiatowa o klasycznych, pięknie zbudowanych i intensywnie wybarwionych ciemnoczerwonych kwiatach. Pokrój krzaczasty, pędy sztywne, wyprostowane, dorasta do ok. 80 cm wysokości. Kwiaty pełne, duże (ok 10 cm średnicy), o klasycznej budowie, o głębokiej, ciemnoczerwonej barwie, delikatnie pachnące. Ich piękno podkreślają zdrowe, ciemnozielone i błyszczące liście. Kwitnie najbardziej obficie w czerwcu i lipcu, powtarzając kwitnienie aż do pierwszych mrozów. Odmiana idealna na kwiat cięty.

Warunki uprawy: róża preferuje stanowisko słoneczne, najlepiej rośnie na glebie umiarkowanie wilgotnej, żyznej, o odczynie lekko kwaśnym lub neutralnym. Podlewając róże powinniśmy pamiętać, aby nie kierować strumienia wody na liście, tylko bezpośrednio na glebę wokół rośliny. Mokre liście są bardziej podatne na choroby grzybowe. Cięcie wykonujemy wiosną, po ustąpieniu przymrozków, przycinamy nad 5-8 oczkiem nad ziemią. Nawozimy od maja do lipca stosując nawóz przeznaczony do róż lub nawóz uniwersalny. W przypadku wykrycia choroby lub szkodników stosujemy odpowiedni oprysk. Przed zimą usypujemy wokól korzeni kopczyk o wysokości ok. 20 cm.

Nazwa łacińskaRosa 'Cygne Noir'
Pokrójkrzaczasty
Docelowa wysokość70-80 cm
Kolor liści/igiełciemnozielony
Barwa kwiatówciemnoczerwony
Kwitnienieczerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże żyzne, umiarkowanie wilgotne, odczyn lekko kwaśny lub neutralny
Mrozoodporność-20 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanienasadzenia grupowe, soliter, kwiaty cięte

Napisz opinię

Szukasz najpiękniejszych róż?

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty

Zobacz