Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
 • Róża wielkokwiatowa czerwona
 • Róża wielkokwiatowa czerwona
 • Róża wielkokwiatowa czerwona
 • Róża wielkokwiatowa czerwona
 • Róża wielkokwiatowa czerwona
 • Róża wielkokwiatowa czerwona

Róża wielkokwiatowa czerwona

Rosa (Hybrid Tea)

 • Dostępność: niedostępny
 • 35,00 zł

 • Netto: 32,41 zł
 • Cena w punktach: 875
 • Zaloguj się, aby otrzymać 32 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk.
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Róża wielkokwiatowa z grupy hybrid tea, o krzaczastym, wyprostowanym pokroju. Silna i wytrzymała, dorasta do ok. 120 cm wysokości i 50 cm szerokości. Liście zielone, błyszczące. Kwiaty pełne, duże (> 10 cm), barwy czerwonej, lekko pachnące. Odmiana kwitnie obficie i długo, zaczynając w czerwcu i powtarzając kwitnienie aż do pierwszych mrozów. Polecana do nasadzeń w małych grupach, jako soliter, oraz na kwiaty cięte. Gęstość sadzenia w szpalerze: 2 szt./mb, gęstość sadzenia w grupie: 4-5 szt./m2.

Warunki uprawy: róża preferuje stanowisko słoneczne, najlepiej rośnie na glebie umiarkowanie wilgotnej, żyznej, o odczynie lekko kwaśnym lub neutralnym. Podlewając róże powinniśmy pamiętać, aby nie kierować strumienia wody na liście, tylko bezpośrednio na glebę wokół rośliny. Mokre liście są bardziej podatne na choroby grzybowe. Cięcie wykonujemy wiosną, po ustąpieniu przymrozków, przycinamy nad 5-8 oczkiem nad ziemią. Nawozimy od maja do lipca stosując nawóz przeznaczony do róż lub nawóz uniwersalny. W przypadku wykrycia choroby lub szkodników stosujemy odpowiedni oprysk. Przed zimą usypujemy wokól korzeni kopczyk o wysokości ok. 20 cm.

Nazwa łacińskaRosa (Hybrid Tea)
Pokrójkrzaczasty
Docelowa wysokość80-120 cm
Docelowa szerokość40-50 cm
Kolor liści/igiełzielony
Barwa kwiatówczerwony
Kwitnienieczerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże żyzne, umiarkowanie wilgotne, odczyn lekko kwaśny lub neutralny
Mrozoodporność-20 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanienasadzenia grupowe, soliter, kwiaty cięte

Napisz opinię

Szukasz najpiękniejszych róż?

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty

Zobacz