Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Róża wielkokwiatowa Augusta Luise®
Róża wielkokwiatowa Augusta Luise®Róża wielkokwiatowa Augusta Luise®Róża wielkokwiatowa Augusta Luise®Róża wielkokwiatowa Augusta Luise®Róża wielkokwiatowa Augusta Luise®Róża wielkokwiatowa Augusta Luise®

Róża wielkokwiatowa Augusta Luise®

Rosa AUGUSTA LUISE 'Tangust' PBR

  • Dostępność: niedostępny
  • 45,00 zł

  • Netto: 41,67 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 45 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
30-60 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ARosa
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Róża wielkokwiatowa Augusta Luise®
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Jedna z najbardziej popularnych nostalgicznych róż wielkokwiatowych z grupy hybrid tea, o krzaczastym, wyprostowanym pokroju, wprowadzona do sprzedaży w 1999 przez firmę Tantau. Silna i wytrzymała, dorasta do ok. 120 cm wysokości i 50 cm szerokości. Liście zielone, błyszczące. Kwiaty pełne, duże (> 10 cm), o barwie trudnej do określenia - o pastelowych kolorach, początkowo różowe, w miarę rozkwitu przechodzą w kolor morelowy / żółty / malinowy. Intensywnie pachnące. Odmiana kwitnie bardzo obficie i długo, zaczynając w czerwcu i powtarzając kwitnienie aż do pierwszych mrozów. Polecana do nasadzeń w małych grupach, jako soliter, oraz na kwiaty cięte. Gęstość sadzenia w szpalerze: 2 szt./mb, gęstość sadzenia w grupie: 4-5 szt./m2.

Stanowisko i uprawa

Róża preferuje stanowisko słoneczne, najlepiej rośnie na glebie umiarkowanie wilgotnej, żyznej, o odczynie lekko kwaśnym lub neutralnym. Podlewając róże powinniśmy pamiętać, aby nie kierować strumienia wody na liście, tylko bezpośrednio na glebę wokół rośliny. Mokre liście są bardziej podatne na choroby grzybowe. Cięcie wykonujemy wiosną, po ustąpieniu przymrozków, przycinamy nad 5-8 oczkiem nad ziemią. Nawozimy od maja do lipca stosując nawóz przeznaczony do róż lub nawóz uniwersalny. W przypadku wykrycia choroby lub szkodników stosujemy odpowiedni oprysk. Przed zimą usypujemy wokól korzeni kopczyk o wysokości ok. 20 cm.

Nazwa łacińskaRosa AUGUSTA LUISE 'Tangust' PBR
Pokrójkrzaczasty
Docelowa wysokość80-120 cm
Docelowa szerokość40-50 cm
Kolor liści/igiełzielony
Barwa kwiatówpomarańczowy / łososiowy / żółty
Kwitnienieczerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże żyzne, umiarkowanie wilgotne, odczyn lekko kwaśny lub neutralny
Mrozoodporność-20 °C
Zimozielonośćnie
HodowcaTantau
Zastosowanienasadzenia grupowe, soliter, kwiaty cięte

Napisz opinię

Szukasz najpiękniejszych róż?

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty

Zobacz