Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Róża okrywowa Stadt Rom® ADR
Róża okrywowa Stadt Rom® ADRRóża okrywowa Stadt Rom® ADRRóża okrywowa Stadt Rom® ADRRóża okrywowa Stadt Rom® ADRRóża okrywowa Stadt Rom® ADRRóża okrywowa Stadt Rom® ADR

Róża okrywowa Stadt Rom® ADR

Rosa 'Stadt Rom' PBR

  • Dostępność: niedostępny
  • 43,00 zł

  • Netto: 39,81 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 43 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
30-50 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ARosa
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Róża okrywowa Stadt Rom® ADR
wygląd sadzonek w kwietniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Obficie kwitnąca i odporna na choroby róża okrywowa. Pokrój krzaczasty, rośnie średnio silnie osiągając około 70 cm  wysokości oraz podobną szerokość. Mocno się krzewi, a jej pędy pokładają się na boki. Liście drobne, jasnozielone, błyszczące. Wytwarza efektowne skupiska intensywnie różowych kwiatów, które przyciągają uwagę z daleka swoją wyrazistością. Kwiaty są drobne (o średnicy 2-3 cm) pojedyncze, słabo pachnące, z widocznym żółtym środkiem i pręcikami, skupione w duże, wielokwiatowe kwiatostany. Nie blakną na słońcu i zakwitają stopniowo, dzięki czemu okres kwitnienia jest wydłużony - od czerwca, aż do pierwszych przymrozków. Odmiana polecana do sadzenia na rabatach, pojedynczo lub w grupie. Gęstość sadzenia w grupie: 4-5 szt./m2.

Odmiana zaliczana do niezwykle odpornych, z tego względu otrzymała certyfikat ADR, przyznawany przez niezależnych ekspertów najlepszym i "najtwardszym" różom na rynku. Certyfikat ADR jest gwarancją efektownego kwitnienia, pięknego zapachu, a przede wszystkim zdrowego wyglądu i długiej żywotności róż.

Stanowisko i uprawa

Róża preferuje stanowisko słoneczne, najlepiej rośnie na glebie umiarkowanie wilgotnej, żyznej, o odczynie lekko kwaśnym lub neutralnym. Podlewając róże powinniśmy pamiętać, aby nie kierować strumienia wody na liście, tylko bezpośrednio na glebę wokół rośliny. Mokre liście są bardziej podatne na choroby grzybowe. Cięcie wykonujemy wiosną, po ustąpieniu przymrozków, skracamy wszystkie pędy o 1/3 długości. Nawozimy od maja do lipca stosując nawóz przeznaczony do róż lub nawóz uniwersalny. W przypadku wykrycia choroby lub szkodników stosujemy odpowiedni oprysk. Przed zimą usypujemy wokół korzeni kopczyk o wysokości ok. 20 cm.

Nazwa łacińskaRosa 'Stadt Rom' PBR
Pokrójkrzaczasty rozłożysty, płożący
Docelowa wysokość70 cm
Docelowa szerokość60 cm
Kolor liści/igiełciemnozielony
Barwa kwiatówłososiowo-różowy
Kwitnienieczerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże żyzne, umiarkowanie wilgotne, odczyn lekko kwaśny lub neutralny
Mrozoodporność-20 °C
Gęstość sadzenia3-4 szt./m2
Zimozielonośćnie
HodowcaRosen Tantau 2007
Zastosowanieskarpy, obwódki, rabaty, cmentarze, soliter, uprawa w donicy
Informacje dodatkowecertyfikat ADR

Napisz opinię

Szukasz najpiękniejszych róż?

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty

Zobacz