Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Różanecznik Nova Zembla
Różanecznik Nova ZemblaRóżanecznik Nova ZemblaRóżanecznik Nova ZemblaRóżanecznik Nova Zembla

Różanecznik Nova Zembla

Rhododendron 'Nova Zembla'

  • 40,00 zł

  • Netto: 37,04 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 40 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Przedsprzedaż

Produkt w przedsprzedaży, wysyłka realizowana od: 2024-03-20.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
4-litrowy
Wysokość
30-50 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ARhododendron
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Różanecznik Nova Zembla
wygląd sadzonek w lipcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Zimozielony, rozłożysty krzew o pokroju wzniesionym. Wyróżnia się soczystymi, ciemnozielonymi, błyszczącymi oraz podłużnymi liśćmi, które nie opadają na zimę. Rośnie szybko, w wieku 10 lat osiągając około 1,5 m wysokości oraz podobną szerokość.

Kwitnie efektownie w maju, wytwarzając kuliste, efektowne kwiaty barwy rubinowo-czerwonej. Kwiaty zebrane są w duże kwiatostany na końcach pędów. Dodatkową ozdobą jest ciemny wzorek na górnym płatku każdego kwiatu oraz kontrastowe pręciki z żółtym pyłkiem w środku kielicha. Odmiana kwitnie długo i obficie, a dzięki swojemu okazałemu ulistnieniu jest ozdobna przez cały rok, nawet zimą. Jedną z największych zalet tej odmiany jest duża wytrzymałość na mróz (są z powodzeniem uprawiane nawet na Alasce).

Stanowisko i uprawa

Różaneczniki powinniśmy sadzić na glebie przepuszczalnej, kwaśnej (pH 4.5 – 6.0), lekko wilgotnej (możemy również zakupić specjalne podłoże do różaneczników w większości sklepów ogrodniczych). Najlepiej wybierać stanowiska półcieniste, osłonięte od wiatru.

Ze względu na płytki system korzeniowy, nawet stare okazy różaneczników dają się przesadzić w inne miejsce, jeśli zachodzi taka potrzeba. Możemy je z powodzeniem uprawiać również w donicach. Cięcie powinniśmy ograniczyć do wiosennego wycinania martwych lub chorych pędów oraz usuwania przekwitniętych kwiatostanów.

Nazwa łacińskaRhododendron 'Nova Zembla'
Pokrójkrzaczasty, wzniesiony
Docelowa wysokość1-2 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówrubinowo-czerwone
Kwitnieniemaj
Stanowiskopółcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn kwaśny
Mrozoodporność-25 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, ogrody wrzosowiskowe, rabaty, soliter, w grupach

Napisz opinię

Produkty powiązane

Nie wiesz co wybrać?

azalie japońskie, azalie wielkokwiatowe, różaneczniki, wrzosy

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty