Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Róża parkowa Ghita Renaissance®
Róża parkowa Ghita Renaissance®Róża parkowa Ghita Renaissance®Róża parkowa Ghita Renaissance®Róża parkowa Ghita Renaissance®

Róża parkowa Ghita Renaissance®

Rosa Ghita Renaissance® 'Poulren013' PBR

  • Dostępność: niedostępny
  • 47,00 zł

  • Netto: 43,52 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 47 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
4-litrowy
Wysokość
30-50 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ARosa
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Róża parkowa Ghita Renaissance®
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Róża parkowa z serii Renaissance® – kolekcji róż duńskiej firmy Poulsen Roser A/S. Róża parkowa, wielkokwiatowa, osiągająca około 1,5 m wysokości przy 1,2 m szerokości. Pokrój krzaczasty, pędy sztywne, wyprostowane. Liście ciemnozielone, błyszczące. Wytwarza duże, pełne, intensywnie pachnące kwiaty w kolorze liliowym, o średnicy ok. 9 cm. Ich efektowny wygląd oraz intensywna woń są największym atutem krzewu. Kwitnie obficie od czerwca, powtarzając kwitnienie aż do późnej jesieni. Odmiana zdrowa, o niewielkich wymaganiach glebowych. Polecana do barwnych kompozycji rabatowych z innymi różami, a także pojedynczo na stanowiska eksponowane.

Stanowisko i uprawa

Róża preferuje stanowisko słoneczne, najlepiej rośnie na glebie umiarkowanie wilgotnej, żyznej, o odczynie lekko kwaśnym lub neutralnym. Podlewając róże powinniśmy pamiętać, aby nie kierować strumienia wody na liście, tylko bezpośrednio na glebę wokół rośliny. Mokre liście są bardziej podatne na choroby grzybowe. Cięcie wykonujemy wiosną, po ustąpieniu przymrozków, przycinamy nad 5-8 oczkiem nad ziemią. Nawozimy od maja do lipca stosując nawóz przeznaczony do róż lub nawóz uniwersalny. W przypadku wykrycia choroby lub szkodników stosujemy odpowiedni oprysk. Przed zimą usypujemy wokól korzeni kopczyk o wysokości ok. 20 cm.

Nazwa łacińskaRosa Ghita Renaissance® 'Poulren013' PBR
Pokrójkrzaczasty, róża parkowa
Docelowa wysokośćod 1 do 1,5 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówliliowe
Kwitnienieczerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-20 °C
Zimozielonośćnie
HodowcaPoulsen Roser A/S
Zastosowanieżywopłot, nasadzenia grupowe. soliter, kwiaty cięte
Informacje dodatkoweznana również jako 'Millie', 'Mum in a Million'

Napisz opinię

Szukasz najpiękniejszych róż?

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty

Zobacz