Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Żywotnik olbrzymi Kager's Beauty
Żywotnik olbrzymi Kager's BeautyŻywotnik olbrzymi Kager's BeautyŻywotnik olbrzymi Kager's BeautyŻywotnik olbrzymi Kager's Beauty

Żywotnik olbrzymi Kager's Beauty

Thuja plicata 'Kager's Beauty'

  • 17,99 zł

  • Netto: 16,66 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 16 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
3-litrowy
Średnica
20-30 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AThuja
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Żywotnik olbrzymi Kager's Beauty
wygląd sadzonek we wrześniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Polska, karłowa odmiana o kopiastym pokroju. Rośnie wolno osiągając ok. 0,5-1 m wysokości i szerokości po ok. 10 latach. Pędy i gałązki są drobne, zielone, ułożone horyzontalnie, przewieszające się. Pokryte są płaskimi, łuskami oraz grubszymi igłami. Starsze gałązki są brązowe. Zimą krzewy brunatnieją. Rośliny w pierwszych latach uprawy tworzą formy płaskokuliste, później wykształcają przewodnik i się wypiętrzają.

Krzewy najlepiej rosną na glebach umiarkowanie wilgotnych, żyznych, na stanowiskach słonecznych. Odmiana odporna na mróz. Bardzo ciekawa roślina szczególnie polecana do sadzenia w ogrodach skalnych, japońskich i na wrzosowiskach. 

Nazwa łacińskaThuja plicata 'Kager's Beauty'
Pokrójkopiasty
Docelowa wysokośćod 0,5 do 1 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca
Kolor liści/igiełciemnozielone
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność- 28 st. C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody wrzosowiskowe, pojemniki, ogrody orientalne

Napisz opinię

Produkty powiązane