Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Żarnowiec Hollandia
  • Żarnowiec Hollandia
  • Żarnowiec Hollandia
  • Żarnowiec Hollandia
  • Żarnowiec Hollandia
  • Żarnowiec Hollandia

Żarnowiec Hollandia

Cytisus 'Hollandia'

  • 19,00 zł

  • Netto: 17,59 zł
  • Cena w punktach: 450
  • Zaloguj się, aby otrzymać 16 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Szybkorosnący krzew o pokroju miotlastym. Inna używana nazwa to szczodrzeniec. Dorasta do ok. 1,5 - 2 m wysokości. Pędy ciemnozielone o wąskich, lancetowatych liściach. Największa ozdobą krzewu są kwiaty koloru ciemnoróżowego z jaśniejszym środkiem. Kwitnie bardzo obficie na przełomie kwietnia i maja.

Preferuje gleby lekkie i przepuszczalne o odczynie lekko kwaśnym lub zasadowym. Dzięki symbiozie z bakteriami brodawkowatymi świetnie sobie radzi z glebami uboższymi w składniki mineralne. Wymaga stanowisk słonecznych i osłoniętych od wiatru. Odmiana jest odporna na suszę i wysokie temperatury. Bardzo dobrze znosi cięcie, które najlepiej wykonać po kwitnieniu.

Żarnowiec świetnie sprawdzi się w ogrodach przydomowych, wrzosowiskach, w towarzystwie wyższych drzew i krzewów, a także na skalniakach. Dzięki swojej nietypowej formie jest zdecydowanie ciekawym elementem każdego ogrodu, będą jednocześnie rośliną bardzo łatwą w uprawie.

Nazwa łacińskaCytisus 'Hollandia'
Pokrójkrzaczasty wyprostowany
Docelowa wysokość1,5 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówciemnoróżowe
Kwitnieniekwiecień, maj
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, piaszczysta, jałowa, odczyn lekko kwaśny lub obojętny, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność- 18 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, w grupach, rabaty, ogrody wrzosowiskowe

Napisz opinię

Produkty powiązane