Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Sosna górska Jakobsen
Sosna górska JakobsenSosna górska Jakobsen

Sosna górska Jakobsen

Pinus mugo 'Jakobsen'

  • 95,00 zł

  • Netto: 87,96 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 95 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
5-litrowy
Wysokość
15-25 cm

Paszport roślin /
Plant passport

APinus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Sosna górska Jakobsen
wygląd sadzonek w marcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Karłowa odmiana sosny górskiej o niskim wzroście i nieregularnym pokroju. Rośnie powoli, przyrastając rocznie około 3-5 cm i dorastając w wieku 10 lat do 30 cm wysokości przy 50 cm szerokości. Pędy grube, finezyjnie powyginane, pokładają się na ziemi, a ich wierzchołki są zwrócone ku górze. Igły ciemnozielone, 2-centymetrowe, zebrane po dwie, gęsto ułożone.

Krzew znajduje zastosowanie w ogrodach skalnych, wrzosowiskach, na skarpach, zboczach, w małych ogródkach, a także w parkach i zieleni miejskiej. Nadaje się do tworzenia niskich żywopłotów. Może być uprawiana w pojemnikach.

Stanowisko i uprawa

Sosna górska (zwana również kosodrzewiną) z racji swojego pochodzenia jest rośliną odporną i bardzo łatwą w uprawie. Rośnie dobrze na każdej glebie, nawet na suchej i piaszczystej lub gliniastej. Nie przemarza, nie choruje i jest odporna na zanieczyszczenia powietrza. Jest światłolubna, preferuje stanowiska słoneczne, ale może rosnąć również w lekkim zacienieniu.

Nazwa łacińskaPinus mugo 'Jakobsen'
Pokrójpłaskokulisty, nieregularny
Docelowa wysokość0,5-1 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełciemnozielone
Stanowiskosłoneczne
Wymagania gleboweroślina tolerancyjna, o niskich wymaganiach glebowych
Mrozoodporność-32 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody wrzosowiskowe, pojemniki, w grupach

Napisz opinię

Produkty powiązane