Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Sosna drobnokwiatowa Fukai

Pinus parviflora 'Fukai'


  • 85,00 zł

  • Netto: 78,70 zł
  • Cena w punktach: 2125
  • Zaloguj się, aby otrzymać 78 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Sosna drobnokwiatowa o powolnym wzroście, osiągająca w wieku 10 lat około 1,5 m wysokości oraz szerokość 0,7 m. Docelowo moze osiągnąć 5-8 m wysokości. Pokrój drzewiasty, dosyć nieregularny, z luźno ułożonymi pędami. Z wiekiem przybiera formę szerokostożkową. Igły zielone z ciekawymi zółtymi przebarwieniami w poprzek oraz białymi paskami pod spodem, krótkie, lekko poskręcane. Żółte przebarwienia mogą być mniej lub bardzie widocznie, w zależności od wieku rośliny, stanowiska oraz pory roku. Nawet młode rośliny wytwarzają szyszki, początkowo są one zielone, później brązowiejące.

Sosna jest rośliną odporną i bardzo łatwą w uprawie. Rośnie dobrze na każdej glebie, nawet na suchej i piaszczystej lub gliniastej. Nie przemarza, nie choruje i jest odporna na zanieczyszczenia powietrza. Z powodu swojego częściowo żółtego wybarwienia nie poleca się sadzenia tej odmiany na pełnym słońcu, ponieważ żółte części igieł moga ulec poparzeniu.

Odmiana polecana do sadzenia pojedynczo w ogrodach skalnych, ogrodach w stylu japońskim, małych ogródkach przydomowych oraz na wrzosowiskach. Jest dobrym materiałem do formowania i tworzenia 'bonsai'.

Nazwa łacińska Pinus parviflora 'Fukai'
Pokrój drzewiasty, nieregularny, szerokostożkowy
Docelowa wysokość od 5 do 8 m
Tempo wzrostu roślina wolno rosnąca 
Kolor liści/igieł jasnozielone, żółte, złociste
Stanowisko półcieniste
Wymagania glebowe gleba przeciętna ogrodowa, podłoże suche lub umiarkowanie wilgotne, odczyn lekko kwaśny, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność -26 °C
Zimozieloność tak
Zastosowanie ogródki przydomowe, skalniaki, wrzosowiska, ogrody w stylu orientalnym, pojedynczo e eksponowanym miejscu

Napisz opinię

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej