Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Sosna kosodrzewina Golden Glow
Sosna kosodrzewina Golden GlowSosna kosodrzewina Golden GlowSosna kosodrzewina Golden GlowSosna kosodrzewina Golden Glow

Sosna kosodrzewina Golden Glow

Pinus mugo 'Golden Glow'

  • Dostępność: niedostępny
  • 62,00 zł

  • Netto: 57,41 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 62 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
20-30 cm

Paszport roślin /
Plant passport

APinus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Sosna kosodrzewina Golden Glow
wygląd sadzonek w marcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Dekoracyjna odmiana sosny o kolorze igieł zmiennym w zależności od pory roku. Rośnie jako początkowo jako krzew o płaskokulistym pokroju, później jako szeroki stożek. Po 10 latach dorasta do około 1 m wysokości oraz 70 cm średnicy. Pędy wzniesione, promieniście pokryte podwójnymi, długimi igłami. Latem barwa igieł jest jasnozielona, natomiast jesienią nabierają one pięknego, intensywnie żółtego koloru, który utrzymuje się długo, aż do późnej wiosny. Wygląda to szczególnie efektownie i kontrastowo podczas zimy na tle śniegu.

Sosna jest rośliną odporną i bardzo łatwą w uprawie. Rośnie dobrze na każdej glebie, nawet na suchej i piaszczystej lub gliniastej, tolerancyjna w stosunku do pH (należy jednak unikać terenów podmokłych lub zalewanych). Całkowicie mrozoodporna w naszym klimacie, nie choruje i jest odporna na zanieczyszczenia powietrza. Najlepiej posadzić ją na stanowisku słonecznym.

Polecana do sadzenia w ogrodach skalnych, japońskich, małych ogródkach przydomowych oraz alpinariach, a także do kompozycji z innymi roślinami iglastymi. Doskonała do uprawy w pojemnikach, na balkonach i tarasach.

Nazwa łacińskaPinus mugo 'Golden Glow'
Pokrójkulisty, szerokostożkowy
Docelowa wysokośćod 1 do 2 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca
Kolor liści/igiełjasnozielone / złociste jesienią i zimą
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba próchniczna, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-31 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody wrzosowiskowe, pojemniki

Napisz opinię