Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
 • Rozplenica japońska Herbstzauber
 • Rozplenica japońska Herbstzauber
 • Rozplenica japońska Herbstzauber
 • Rozplenica japońska Herbstzauber
 • Rozplenica japońska Herbstzauber
 • Rozplenica japońska Herbstzauber

Rozplenica japońska Herbstzauber

Pennisetum alopecuroides 'Herbstzauber'

 • Dostępność: niedostępny
 • 18,00 zł

 • Netto: 16,67 zł
 • Cena w punktach: 450
 • Zaloguj się, aby otrzymać 16 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Bardzo efektowna trawa ozdobna osiągająca ok. 70 cm wysokości, a podczas kwitnienia ok. 1,2 m wysokości. Liście ciemnozielone, wąskie, lekko przewieszające się. Jesienią zmieniają barwę na żółtą. Kwiatostany w formie wiech pojawiają się w drugiej połowie lata - w sierpniu i wrześniu. Kwiaty na początku są zielonkawobiałe z delikatnym różowym odcieniem. W miarę kwitnienia kwiatostany przybierają barwę czerwonobrunatną. Kwitnienie jest długie i efektowne.

Preferuje gleby żyzne, stale wilgotne. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych. Młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem białą agrowłókniną. 

Rozplenica ‘Herbstzauber’ polecana jest do ogrodów przydomowych, skalnych, orientalnych, a także na wrzosowiska i małe rabaty. Do sadzenia pojedynczo lub w grupach. Świetnie sprawdza się w uprawie w pojemnikach do ozdoby tarasu, czy balkonu (należy wtedy zapewnić odpowiednią ilość wody i nie dopuścić do przesuszenia bryły korzeniowej). Nadaje się na suche bukiety.
 

Nazwa łacińskaPennisetum alopecuroides 'Herbstzauber'
Pokrójtrawa, kępiasty
Docelowa wysokośćod 0,5 do 1,2 m
Tempo wzrosturoślina szybko rosnąca
Kolor liści/igiełzielone
Barwa kwiatówbiałe, różowe
Kwitnieniesierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn zbliżony do obojętnego, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-24°C

Napisz opinię