Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Różanecznik Princess Anne
  • Różanecznik Princess Anne
  • Różanecznik Princess Anne
  • Różanecznik Princess Anne
  • Różanecznik Princess Anne
  • Różanecznik Princess Anne

Różanecznik Princess Anne

Rhododendron 'Princess Anne' (syn. 'Golden Fleece')

  • 24,00 zł

  • Netto: 22,22 zł
  • Cena w punktach: 600
  • Zaloguj się, aby otrzymać 22 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Zwarty, zimozielony, niski, mocno rozgałęziony krzew o spłaszczonym pokroju. Po 10 latach dorasta do 0,3 m wysokości i 0,6 m szerokości. Liście małe, około 2,5 cm długości, jasnozielone, matowe. Kwiaty jasnożółte, w środku z drobnym, zielonożółtym rysunkiem i ozdobnymi, wystającymi poza koronę licznymi i długimi pręcikami, lejkowatego kształtu, od 2,5 do 3,5 cm średnicy, zebrane po 6-10 sztuk w luźne, wzniesione kwiatostany. Kwitnie wcześnie, corocznie i bardzo obficie w trzeciej dekadzie kwietnia i pierwszej dekadzie maja. Wymaga stanowisk półcienistych lub zacienionych oraz gleb kwaśnych, umiarkowanie wilgotnych i próchnicznych. Odmiana karłowa, idealnie nadaje się do małych ogrodów przydomowych, na skalniaki, wrzosowiska, a także do ogrodów japońskich.

Różaneczniki powinniśmy sadzić na glebie przepuszczalnej, kwaśnej (pH 4.5 – 6.0), lekko wilgotnej (możemy również zakupić specjalne podłoże do różaneczników w większości sklepów ogrodniczych). Najlepiej wybierać stanowiska półcieniste, osłonięte od wiatru. Ze względu na płytki system korzeniowy, nawet stare okazy różaneczników dają się przesadzić w inne miejsce, jeśli zachodzi taka potrzeba. Możemy je z powodzeniem uprawiać również w donicach. Cięcie powinniśmy ograniczyć do wiosennego wycinania martwych lub chorych pędów oraz usuwania przekwitniętych kwiatostanów.

 

Nazwa łacińskaRhododendron 'Princess Anne' (syn. 'Golden Fleece')
Pokrójpoduszkowaty
Docelowa wysokośćod 0,2 do 0,5 m
Tempo wzrosturoślina wolno rosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówżółte
Kwitnieniemaj
Stanowiskopółcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn kwaśny
Mrozoodporność-18 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, skalniki, wrzosowiska, rabaty, uprawa pojemnikowa, nasadzenia grupowe

Napisz opinię

Produkty powiązane

Nie wiesz co wybrać?

azalie japońskie, azalie wielkokwiatowe, różaneczniki, wrzosy

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty