Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Pieris japoński Valley Valentine
Pieris japoński Valley ValentinePieris japoński Valley ValentinePieris japoński Valley ValentinePieris japoński Valley Valentine

Pieris japoński Valley Valentine

Pieris japonica 'Valley Valentine'

  • Dostępność: niedostępny
  • 14,99 zł

  • Netto: 13,88 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 14 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
0,8-litrowy
Wysokość
10-20 cm

Paszport roślin /
Plant passport

APieris
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Pieris japoński Valley Valentine
wygląd sadzonek w kwietniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Atrakcyjna odmiana pierisa wyselekcjonowana w USA. Zimozielony krzew o rozłożystym pokroju. Po 10 latach dorasta do 0,8 m wysokości i 1,3 m szerokości. Liście ciemnozielone, błyszczące, przewisające. Młode, wiosenne przyrosty intensywnie czerwone. Kwiaty dzwonkowe, ciemnoczerwone, przekwitając stopniowo jaśnieją. Skupione w długie (ok. 12 cm), przewieszające się wiechowate kwiatostany na szczytach pędów. Kwitnienie jest bardzo obfite i ma miejsce w kwietniu oraz w maju. Odmiana polecana do sadzenia pojedynczo, jak i w grupach, do małych ogrodów przydomowych, na wrzosowiska, a także do uprawy w donicy. Posadzony w towarzystwie azalii i różaneczników stanowi ciekawe, egzotyczne uzupełnienie.

Najlepiej rośnie na stanowiskach półcienistych lub zacienionych, w miejscu zacisznym, osłoniętym od wiatru. Podłoże powinno być kwaśne (tak jak w przypadku rododendronów i azalii), umiarkowanie wilgotne i próchniczne. Pąki kwiatowe są zawiązywane jesienią i podczas zimy mogą podmarzać, dlatego krzewy zaleca się okrywać na zimę każdego roku. W przypadku uprawy w donicy, można przezimować pierisa w nieogrzewanym pomieszczeniu.

Nazwa łacińskaPieris japonica 'Valley Valentine'
Pokrójkrzaczasty wyprostowany
Docelowa wysokość80 cm
Docelowa szerokość130 cm
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówczerwone, różowe
Kwitnieniekwiecień, maj
Stanowiskopółcieniste lub zacienione, osłonięte od wiatru
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn kwaśny
Mrozoodporność-17 °C (strefa 7)
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, wrzosowiska, ogrody skalne, pojemniki

Napisz opinię

Nie wiesz co wybrać?

azalie japońskie, azalie wielkokwiatowe, różaneczniki, wrzosy

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty