Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Różanecznik Madame Masson
  • Różanecznik Madame Masson
  • Różanecznik Madame Masson
  • Różanecznik Madame Masson
  • Różanecznik Madame Masson
  • Różanecznik Madame Masson

Różanecznik Madame Masson

Rhododendron 'Madame Masson'

  • 26,00 zł

  • Netto: 24,07 zł
  • Cena w punktach: 650
  • Zaloguj się, aby otrzymać 24 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Atrakcyjny, zimozielony krzew z grupy Catawbiense, dorastający do ok. 1,5 m wysokości. Pokrój wzniesiony, liście eliptyczne, barwy ciemnozielonej. Kwiaty duże, śnieżnobiałe, z żółtymi cętkami na górnym płatku, zebrane po kilkanaście sztuk w kuliste kwiatostany na szczytach pędów. Kwitnie bardzo obficie w maju i czerwcu.

Różaneczniki powinniśmy sadzić na glebie przepuszczalnej, kwaśnej (pH 4.5 – 6.0), lekko wilgotnej (możemy również zakupić specjalne podłoże do różaneczników w większości sklepów ogrodniczych). Najlepiej wybierać stanowiska półcieniste, osłonięte od wiatru.

Ze względu na płytki system korzeniowy, nawet stare okazy różaneczników dają się przesadzić w inne miejsce, jeśli zachodzi taka potrzeba. Możemy je z powodzeniem uprawiać również w donicach. Cięcie powinniśmy ograniczyć do wiosennego wycinania martwych lub chorych pędów oraz usuwania przekwitniętych kwiatostanów.

Nazwa łacińskaRhododendron 'Madame Masson'
Pokrójkrzaczasty
Docelowa wysokośćod 1,5 do 2 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówbiałe
Kwitnieniemaj, czerwiec, lipiec
Stanowiskopółcieniste, cieniste
Wymagania glebowepodłoże wilgotne, próchniczne, odczyn kwaśny
Mrozoodporność-20 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, wrzosowiska, rabaty, soliter, nasadzenia grupowe

Napisz opinię

Produkty powiązane

Nie wiesz co wybrać?

azalie japońskie, azalie wielkokwiatowe, różaneczniki, wrzosy

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty