Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Róża wielkokwiatowa Ambiente®
Róża wielkokwiatowa Ambiente®Róża wielkokwiatowa Ambiente®Róża wielkokwiatowa Ambiente®Róża wielkokwiatowa Ambiente®

Róża wielkokwiatowa Ambiente®

Rosa AMBIENTE 'Noaenta' PBR

  • 45,00 zł

  • Netto: 41,67 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 45 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
20-60 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ARosa
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Róża wielkokwiatowa Ambiente®
wygląd sadzonek w kwietniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Róża wielkokwiatowa z grupy hybrid tea o krzaczastym pokroju i sztywnych, wyprostowanych pędach. Dorasta do ok. 80 cm wysokości. Młode liście czerwonawe, później zielone lub ciemnozielone, błyszczące. Kwiaty biało-kremowe, duże (ok. 10 cm średnicy), o intensywnym i urzekającym, kwiatowym zapachu. Kwiaty długo utrzymują się na krzewie. Kwitnie obficie w czerwcu i lipcu, powtarzając kwitnienie aż do pierwszych mrozów. Polecana do nasadzeń w małych grupach, jako soliter, idealna na kwiaty cięte do wazonu. Gęstość sadzenia w szpalerze: w odstępach 60 cm, gęstość sadzenia w grupie: 4-5 szt./m2.

Stanowisko i uprawa

Róża preferuje stanowisko słoneczne, najlepiej rośnie na glebie umiarkowanie wilgotnej, żyznej, o odczynie lekko kwaśnym lub neutralnym. Podlewając róże powinniśmy pamiętać, aby nie kierować strumienia wody na liście, tylko bezpośrednio na glebę wokół rośliny. Mokre liście są bardziej podatne na choroby grzybowe. Cięcie wykonujemy wiosną, po ustąpieniu przymrozków, przycinamy nad 5-8 oczkiem nad ziemią. Nawozimy od maja do lipca stosując nawóz przeznaczony do róż lub nawóz uniwersalny. W przypadku wykrycia choroby lub szkodników stosujemy odpowiedni oprysk. Przed zimą usypujemy wokół korzeni kopczyk o wysokości ok. 20 cm.

Nazwa łacińskaRosa AMBIENTE 'Noaenta' PBR
Pokrójkrzaczasty
Docelowa wysokość70-80 cm
Docelowa szerokość40 cm
Kolor liści/igiełciemnozielony
Barwa kwiatówbiałe, kremowe
Kwitnienieczerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże żyzne, umiarkowanie wilgotne, odczyn lekko kwaśny lub neutralny
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćnie
HodowcaNoack Rosen
Zastosowanienasadzenia grupowe, soliter, kwiaty cięte

Napisz opinię

Produkty powiązane

Szukasz najpiękniejszych róż?

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty

Zobacz